9. 3. 2023

Tomáš Neumann: Naším cílem je postup dál do elitní skupiny

Čeští futsalisté odehráli celkem čtyři kvalifikační zápasy a až v tom posledním zazněla z úst trenéra Tomáše Neumanna slova jako spokojenost nebo klobouk dolů. Právem. Jeho tým vyhrál v Bosně a Hercegovině 5:1 a postoupil do baráže.

Tomáši, jak hodnotíte vítězný zápas, který se hodně vydařil?

Jsem spokojený. Myslím si, že zápas se sice nevyvíjel ze začátku úplně nejlépe, protože jsme inkasovali, ale shodou okolností právě ten inkasovaný gól nás nakopl a od té doby jsme hráli velmi dobře. Obě čtyřky splnily své úkoly, předvedly vydařené výkony.

Od vás slyším v kvalifikaci poprvé, že jste spokojený. V čem byl ten výkon jiný ve srovnání se třemi zápasy na podzim?

Na podzim jsme nebyli úplně v pohodě zdravotně, hráči bojovali i s únavou a tým jsme nemohli dát dohromady, protože opravdu někteří hráči hráli pod injekcemi. Dnes jsme konečně nastoupili zdraví a myslím, že to bylo vidět.

Po roční pauze se vrátil Tomáš Vnuk, jednu branku dal, na dvě nahrál, co říct na jeho výkon?

Já nebudu hodnotit individuální výkony, všichni podali skvělý, týmový výkon, takticky jsme zápas zvládli, odehráli jsme ho tak, jak jsme se na něj připravovali. Celému mužstvu dnes patří klobouk dolů.

Přece jenom Tomáš nehrál více jak rok mezinárodní zápas a při návratu předvedl takový výkon…

Pro Tomáše je to samozřejmě skvělé, smekám před ním, jak se dokázal vrátit, jak pracuje se svým tělem. Je to profesionál, bylo to vidět nejenom tady, ale během celého posledního půlroku, kdy jsem s ním byl samozřejmě v kontaktu. Chtěl se vrátil v nejlepší formě, ve které sice ještě není, ale stejně je obdivuhodné, že se dostal zpět na mezinárodní úroveň.

Českou reprezentaci čeká baráž, která se odehraje v dubnu. Je tým na takové vlně, že je schopen postoupit dál do elitní fáze?

Já tomu pevně věřím, jsme dobře naladění. V pátek budeme čekat, jakého soupeře nám los přidělí. Naším cílem je postup dál do elitní skupiny.

Michal Pavlík, Ondřej Zlámal
Foto: Ivana Hošková

Futsal: Bosna a Hercegovina vs. Česko 1:5 (8.3.2023), foto Ivana Hošková