6. 10. 2018

Tomáš Neumann vybral hráče na turnaj do Finska

Česká futsalová reprezentace se ve středu 24. října sejde v Kutné Hoře, odkud pak zamíří do Finska, kde odehraje kvalitně obsazený turnaj proti domácímu výběru, Dánsku a Rusku!

V nominaci jsou zpátky hráči Chrudimi, kteří dostali volno na Turnaj čtyř zemí kvůli UEFA Futsal Champions League. Do Finska však poletí i velezkušení hráči jako Jan Janovský nebo Roman Mareš! „Roman stále předvádí nadstandardní výkony. Jsem přesvědčený, že mladým klukům, jako je David Černý a spol, má pořád co dát. Roman je vzor profesionála a do reprezentace patří,“ zdůraznil trenér Tomáš Neumann a pokračoval: „Do Finska jsme poskládali tým z nejlepších možných hráčů, které máme. Plus jsou dva nebo tři hráči, jenž se do nominace nevešli. Nicméně s touto čtrnáctkou a dalšími třemi hráči bychom chtěli pracovat a připravit se na jarní kvalifikaci.“

Nominace české futsalové reprezentace

Půjdou nahoru i výkony českého týmu oproti turnaji v Nymburce? „S některými výkony jsem spokojený nebyl, ale na druhou stranu tým byl neuvěřitelný. Pokaždé jsme dotahovali a vždy jsme buď zápas zremizovali nebo vyhráli. Musíme si uvědomit, že soupeři byli kompletní, ale my jsme tam byli s céčkem a déčkem,“ odpověděl Neumann. Podle něj je výhra na nymburském turnaji velkým úspěchem a těší ho, že i tito naši hráči dokáží být silným sousedním soupeřům konkurenceschopní.

Turnaj ve Finsku bude v mnoha ohlede náročnější. Nehrajeme doma, soupeře tolik neznáme, a hlavně se náš tým střetne s futsalovou velmocí – Ruskem. „Jsem rád, že si zahrajeme s Ruskem, které patří do evropské špičky. S takovými soupeři nehrajeme často a já se moc těším. Soupeř nám nastaví zrcadlo pro kvalifikaci, protože takový mančaft tam zkrátka mít budeme. Pak tam máme Finsko, které jde ohromně nahoru. Třetím soupeřem je zajímavé Dánsko, se kterým jsme už dokázali vyhrát v kvalifikaci 4:3. Turnaj bude velmi zajímavý,“ dodal Tomáš Neumann.

Náhradníci

Jiří Novotný (Svarog FC Teplice)
Michal Holeček (Tires Futsal)
Michal Kovács (Interobal Plzeň)
Vítězslav Hrubý (Gardenline Litoměřice)
Václav Kubíček (Gardenline Litoměřice)
Jiří Baran (Svarog FC Teplice)
Pavel Drozd (ERA-PACK Chrudim)