7. 10. 2021

Tomáš Sluka vyhrál pohár jen jednou. Za Chrudim proti druholigovému Liberci

Losu Poháru SFČR ve středu ujal bývalý futsalový reprezentant Tomáš Sluka. Za reprezentaci odehrál 113 zápasů a ve své bohaté kariéře nastřílel 331 branek, čímž si vysloužil vstupenku do Klubu 250. Ve své sbírce má i pět mistrovských titulů.

Tomáši, jak vzpomínáte na rok 2008, kdy jste s Chrudimí vlastně jedinkrát v kariéře vyhrál futsalový pohár. Vybaví se vám momenty z finále? Dokonce jste dal gól.

V poháru jsem měl docela smůlu, protože v těch týmech, kde jsem hrál, jsme zpravidla vypadli v úvodních kolech. Z toho důvodu to příliš nešlo. Přestože titulů jsem měl více, tak pohár zůstával jako poslední, reálně dosažitelná věc, která mi chyběla do sbírky. Pamatuji si, že soupeř z Liberce hrál v tu sezonu druhou ligu a my jsme s Chrudimí byli dominantní v první lize. Utkání bylo jednoznačné, byl jsem spíše zvyklý, že podobné finálové duely jsou plné adrenalinu, tady to ale bylo poklidné.

Jak se to projevovalo?

Po zápase jsem přišel do kabiny a oddechl si, že mám pohár. Kdybych si to ale mohl namodelovat, tak při všem respektu k Alfě Liberec, bych si přál, aby to bylo proti nějakému většímu soupeři.

Máte 113 startů za reprezentaci, pět mistrovských titulů. Hrajete ještě nějakou formu futsalu? Nebo jak se udržujete v kondici?

Tím, že jsem strávil ve futsalové lize patnáct sezon, tak to na zdraví dopad mělo. Před několika lety mi doktoři vystavili stopku a dali červenou kartu, vlastně doživotní. Futsalu ani fotbalu se již aktivně nemohu věnovat, ale zase se mi otevřel prostor pro jiné životní výzvy.

O víkendu skončilo mistrovství světa? Vy sám máte deset startů na MS a dva vstřelené góly. Adekvátně nám tedy můžete ohodnotit české vystoupení.

Mimořádný úspěch, že se českému týmu podařilo dostat na mistrovství světa. Naši kluci měli trochu smůlu na los, protože dostávat se přes Brazílii a Španěly, to bylo pro nás hrozně náročné s přihlédnutím k tomu, jaký herní styl vyznávají. Naši hráči se mi líbili a nezklamali. Prezentovali se zajímavými výkony. Zvláště druhý poločas proti Španělsku byl úplně super.

Máte se svým pracovním vytížením čas sledovat 1. Futsal ligu? Zajímá mě váš pohled na její futsalový vývoj.

„Je to rychlejší. Když se dívám na zápasy z éry, kdy jsem hrával já, a porovnám to se současným standardem, tak se to posunulo hlavně v rychlosti. Nemohu říct, že by mi to přišlo jiné v kombinacích nebo signálech. Je to jinde v ohledu fyzické vybavenosti a rychlosti.

Nově jste předsedou představenstva marketingové agentury STES, kde je shodou okolností i náš futsalový reprezentační trenér Neumann. Jak moc se nyní vaše nová práce propojí i s futsalem?

Myslím si, že STES s futsalem propojený je. Spolupráce tam běží a budeme ji nadále rozvíjet. Tomáš Neumann je ve firmě, zejména protože má velmi bohaté obchodní zkušenosti a má firmě čím přispět.