16. 9. 2021

Tomáš Vnuk: Tvrdá hra se Brazilcům nelíbí

Česká futsalová reprezentace odehraje ve čtvrtek druhý zápas na mistrovství světa. Tentokrát narazí na pětinásobné světové šampiony z Brazílie. Zápas začne v 19 hodin a vy ho můžete sledovat živě na ČT Sport. O samotném utkání s námi mluvil reprezentant Tomáš Vnuk.

Tomáši, jak se povedlo po zápase s Panamou zregenerovat? Bylo to po vítězství snazší?

Je to tak. Když se vyhraje, tak ten druhý den je potom příjemnější. Je taková uvolněná atmosféra, protože se stále vracíme k tomu zápasu s Panamou. Nyní se ale hlavně připravujeme na zápas s Brazílií. Srandičky už jdou stranou.

Co jste říkal na výkon Brazilců, kteří porazili Vietnam 9:1.

Dali rychlé góly stejně jako my v zápase s Panamou. Na rozdíl od nás ale dokázali udržet ten standard. My jsme šli se svou hrou dolů. Bude to velice těžké utkání. Především pivoty Ferraa a Pita musíme uhlídat, na což jsme se již připravovali. Tak snad se nám to povede.

Jak musíte hrát na Brazilce, abyste mohli pomýšlet na dílčí úspěch?

Musíme hrát především tvrdě, protože taková hra jim nevoní. Když se na Brazilce v české lize přitvrdí, tak se jim to nelíbí. Co nejdéle musíme udržet vyrovnanou hru a výsledek, pak by mohl soupeř znervóznit. My můžeme pouze překvapit.

V české lize hraje spousta Brazilců, může to být pro vás nějaká výhoda?

Výhoda to asi moc nebude. Takových kvalit, jako futsalisté v reprezentaci Brazílie, hráči v české lize nedosahují. Je pravdou, že někteří byli v reprezentaci, jako například Pimpolho, ale to už je dávno. Můžeme ale třeba rozumět některým slovům, která budou naznačovat jejich signály.

Jak jste vnímal podporu českých fanoušků v zápase proti Panamě?

Naši fanoušci byli slyšet. Popravdě jsem jich čekal o něco méně, ale příjemně mě překvapili. Fandili, což se v české lize třeba tolik neděje. Takže jsme za to rádi, že jsme mohli slyšet české fanoušky.

Michal Pavlík, Martin Kameník
Foto: Ivana Hošková