Prvních deset minut zápasu byl český tým lepší a dobýval italskou bránu, jenže nevyužil ani přesilovku po vyloučení Fortiniho. Koncem první půle začínali Italové přebírat iniciativu a prosazovali se i gólově. V 15. minutě otevřel skóre Baron a o dvě minuty si dal nešťastný vlastní gól Stibora. V posledních dvou minutách Češi dvakrát zbytečně faulovali za desetimetrový pokutový kop, který dvakrát proměnil Tenderini – 0:4.

Stejně jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Český tým brzy dvakrát inkasoval a už to vypadalo hodně zle  - 0:6. Fanoušky v Plzni rozveselil až ve 27. minutě Křemen, který krásně přehodil brankáře Itálie po dlouhém pasu od Bartůňka – 1:6. Ve 31. minutě už bylo skóre znovu o šest. Hattrick zkompletoval Baron. Ten samý hráč se radoval po čtvrté při power play Italů minutu před koncem, a tak Češi prohráli v konečném součtu 1:8.

„V zápase jsme hráli do patnácté minuty výborně, vytvořili jsme si více šancí než soupeř. Z jedné takové příležitosti soupeř stáhl našeho hráče v úniku. Šli jsme do přesilovky, která nám paradoxně strašně ublížila. Vyvedla nás z tempa a nedokázali jsme se v ní prosadit,“ litoval trenér českého týmu David Frič a pokračoval: „Hned po skončení početní převahy jsme v krátkém sledu čtyřikrát inkasovali. Po velmi dobře odehraném poločase jsme prohrávali nula-čtyři.“

Hned po přestávce Češi inkasovali další dva góly. „To na nás zanechalo těžkou deku. Ve druhé půli Italové dominovali ve všech činnostech. Byla to pro nás vysoká škola futsalu,“ přiznal Frič.

Česká republika U-19 – Itálie U-19 1:8 (0:4)

Branky a nahrávky: 27. Křemen (Bartůněk) - 15. Baron (Di Guida), 17. vlastní (Stibora), 18. Tenderini (10 m pk), 20. Tenderini (10 m pk), 21. Baron (Ait Cheikh), 22. Ait Cheikh (Di Eugenio), 31. Baron, 39. Baron (Di Guida). Rozhodčí: O. Černý, Matyš. ŽK: Dvořák - Molaro. ČK: 11. Fortini (I). Diváci: 200.

ČR U-19: Garčár (Bartůněk) – Klíma, Šarközy, Künstner, Šejvl, Lukas, Křemen, Mužík, P. Lidmila, Stibora, Dvořák, Fenz, Zrník. Trenér David Frič.

Itálie U-19: Landucci (Lupinella) – Molaro, Ait Cheikh, Di Eugenio, Baron – Boscaro, Rosso, Di Guida, Fortini, Tenderini, Pulvirenti, Rocchigiani, Ferrari, Tarenzi. Trenér Carmine Tarantino.

Futsal: Česká republika U-19 – Itálie U-19 odveta