10. 12. 2018

Třetí finále, třetí pohár? David Drozd motivaci neztrácí

Futsalista Chrudimi David Drozd ještě nikdy ve finále Poháru FAČR ve futsalu neprohrál. Zahrál si ho dvakrát a vždy byl úspěšný. Nyní stojí před třetí výzvou, ale nejen on. Uspět chce pochopitelně celý ERA-PACK. Rozhodující zápas proti Spartě se hraje ve Zruči nad Sázavou v úterý od 18.10 hodin.

Davide, finále poháru odehrajete znovu se Spartou. Jak vnímáte výsledek posledního vzájemného zápasu, který jste v listopadu doma vyhráli pouze o gól 3:2?

Hrálo se velmi těžké utkání. Hodně vyrovnané. Sparta měla ke konci dost šancí. Měli jsme i štěstí. Zápas jsme ubojovali. Ani bych neřekl, že jsme Spartu přehráli. Prostě jsme zápas odmakali naplno, což na vítězství stačilo.

Zápas se hrál krátce po elitní skupině Ligy mistrů v Chrudimi. Hrála roli i únava?

Možná ano, ale nemůžeme se vymlouvat, že se nám zápas herně nepovedl jen kvůli únavě. Prostě Sparta má kvalitní mančaft a liga se neustále vyrovnává. Je to znát i na jiných zápasech, kdy například Teplice doma porazily Spartu. Zkrátka zápasy v lize budou těžší a těžší. Musíme se s tímto faktem popasovat.

Finále poháru se odehraje ve Zruči nad Sázavou. Máte na tuto halu nějaké extra vzpomínky?

Ve Zruči jsem hrál asi jen dvakrát. Poprvé, když jsem ještě oblékal dres Hradce Králové. Pak jednou s Chrudimí. Palubovka i hala jsou celkově dobré.

Hrát se bude na televizní palubovce. Je to pro Chrudim výhoda nebo nevýhoda?

Z Ligy mistrů jsme na tuto palubovku zvyklí. Mohla by to být trochu výhoda. Nicméně pořád je to pro všechny stejné. Zvláštní výhoda v zápase to určitě nebude.

Chrudim více zdobí defenzíva. Je lepší tento styl hry? Není trochu stresující, že třeba budete prohrávat a pak bude problém výsledek otočit?

Od doby, co přišel do Chrudimi trenér Conde, tak se v Chrudimi zakládá na obraně. Snažíme se dostávat co nejméně branek, což je v tabulce vidět. Nevím, zda je to horší. Čím méně gólů dostaneme, tím méně jich musíme vstřelit. Myslím, že to je jenom dobře. Styl nám absolutně vyhovuje.

Jak moc velký problém by nastal, kdyby se Sparta dostala třeba do dvou až tříbrankového vedení? Dokážete přepnout?

Byly zápasy, ve kterých jsme ukázali, že umíme vstřelit spousty branek. Už se akorát nedějí zápasy, které končily přestřelkami jako 5:4 nebo podobně. Zakládáme si na obraně a dostaneme jeden, maximálně dva góly. Z dobré obrany můžeme v každém zápase vycházet.

Chrudim může získat jedenáctý pohárový triumf. Je to pro vás už rutina nebo stále máte chuť lovce trofejí?

Rutina to není. Pro mě jde o třetí finále. Každý zápas chceme vyhrát. Motivace je pořád. Jde o finále poháru a každý chce trofej získat. Motivace bude obrovská.

Loni jste vyhráli finále na Spartě 2:1, jak to vidíte s výsledkem letos?

Také se hrálo vyrovnané utkání. Očekávám boj až do konce. Vzájemný ligový zápas potvrdil, že jsou oba celky velmi kvalitní a uvidíme dobrý futsal.

Moc gólů tedy podle vás nepadne?

Byli bychom radši, aby moc branek nepadlo. Věřím, že zvítězíme.