10. 2. 2020

Turnaj „Dodatečné kvalifikace“ na Pohár 2020

V sobotu 1.2. se v Kladenské sportovní hale odehrál turnaj, který KŽF uspořádala jako jedinou možnost kvalifikovat se do Poháru pro týmy, v jejichž oblasti nebyla soutěž v ženském futsalu uspořádána. Zúčastnilo se ho nakonec pět družstev z Prahy, ze Severních a Středních Čech. Hrálo se o dvě postupová místa do finálového turnaje Poháru 2020.

K vidění byly zajímavé zápasy a velká dramata. Hrálo se systémem každý s každým. Ještě před posledním utkáním skupiny nebylo rozhodnuto o pořadí na prvních třech místech. Během turnaje bylo vidět velké zlepšování výkonnosti týmů i jednotlivých hráček, které si letos futsalu moc neužily. A hlavně zápasy mezi první trojicí pak přinesly opravdu kvalitní hru.

K vítězství Teplic vedly konstantní výkony asi nejzkušenějšího týmu, který se do potíží dostal vlastně jen v utkání s Mělníkem. Hráčky Braníka se zlepšovaly zápas od zápasu, až možná nakonec trochu doplatily na chvílemi až příliš otevřenou hru. Mladá děvčata z Mělníka hrála atraktivní futsal a sehrála asi nejhezčí a nejdramatičtější utkání proti Braníku. A právě tato těsná porážka je nepustila výš. Zcela výjimečnou kapitolu v tomto turnaji napsaly hráčky Sahary Vědomice. Odehrály celý turnaj v pěti (!!!) a tedy bez střídání. Za to by jim určitě patřila zvláštní medaile za statečnost. A svými výkony ukázaly, že kdyby byly v plné sestavě, určitě by bojovaly o vítězství. Děvčata z Dobrého Pole sice bodově neuspěla, ale ukázala, že je futsal nesmírně baví. Určitě mají potenciál na to, aby sbírala zkušenosti a postupně se zlepšovala. Nejlepší střelkyní turnaje se stala Natálie Karhanová z FC Mělník se 13 góly.

Právo postupu na finálový turnaj si tak vybojovaly první dva týmy. Jestli ovšem tohoto práva využijí, nebo dostanou příležitost další v pořadí, bude známo do konce tohoto týdne.

Výsledky:
Vědomice - Braník 1:1
(0:1) (Reinová – Limbergová),
Dobré Pole - Mělník 0:11 (0:5) (Karhanová 8, Rzycká, Stanislavová, Martínková),
Teplice - Vědomice 4:2 (2:1) (Kodešová, Neumanová, Němcová, Vlastníková - Reinová, Beníšková),
Braník - Dobré Pole 5:0 (3:0) (Zrůbková, Martínková, Stará, Košvancová, vlastní),
Teplice - Mělník 4:4 (2:2) (Badinková 3, Němcová - Martínková 2, Gregrová,Karhanová),
Vědomice - Dobré Pole 2:1 (1:1) (Mayerová, Beníšková – Kohoutová),
Mělník - Braník 3:4 (1:2) (Karhanová 2, Martínková - Košvancová 2, Zrůbková, Stará),
Dobré Pole - Teplice 0:3 (0:2) (Bolfíková, Badinková, Němcová),
Mělník - Vědomice 6:1 (3:0) (Karhanová 2, Hrůzová 2, Martínková 2 – Reinová),
Braník - Teplice 2:5 (0:5) (Limbergová 2 - Němcová 2, Bolfíková, Kodešová, Badinková).

Konečná tabulka:
1. FK Teplice                      3 1 0 16:8  10
2. ABC Braník                     2 1 1 12:9    7
3. FC Mělník                       2 1 1 24:9    7
4. Sahara Vědomice       1 1 2  6:12   4
5. Sokol Dobré Pole        0 0 4  1:21   0

Turnaj „Dodatečné kvalifikace“ na Pohár 2020