12. 5. 2018

Turnaj v Hodoníně otevřelo české derby. Vyhráli akademici

Prvním hracím dnem zahájil v sobotu mezinárodní futsalový turnaj 4CUP v Hodoníně.

Hned první den turnaje uspěli Gróňané proti akademikům Slovenska, ale hlavní zápas se hrál hned poté. V českém derby se utkali hráči U21 s akademiky. Vyrovnaný zápas vyhráli o gól 5:4 zkušenější univerzitní tým, za který se třikrát trefil Jan Šipka z Uherského Hradiště. „Hrál jsem proti němu ve druhé lize východ. Byl jsem se na něj i podívat. Jde o zajímavého hráče, který věkově patří do U21. Se zápasem se popasoval dobře, i když má takticko-technické nedostatky,“ představil hráče trenér akademiků Martin Brůna.  

Česká jednadvacítka v první půli dvěma góly Šarközyho otočila skóre na 2:1, ale do přestávky ještě srovnal akademik D. Drozd. Ve druhé půli si akademici vytvořili tříbrankový náskok, který lvíčata začala v závěru usilovně stahovat. „S prvním poločasem jsem spokojený. Byli jsme lepší a důraznější. Měli jsme více šancí. Kluci se vydali na maximum, více už předvést nemohli,“ chválil trenér reprezentace U21 Marek Kopecký.

Podle něj se ve druhé půli projevila zkušenost soupeře. „S výkonem našich kluků jsem spokojený. Hráli proti zkušeným hráčům. I ti sedmnáctiletí kluci si dokázali, že se dá hrát s každým,“ řekl Kopecký.

Trenéra české jednadvacítky trochu mrzel výkon akademiků, kde je v realizačním týmu společně s Martinem Brůnou: „Oba jsme čekali, že se projeví kvalita a výsledek bude mít větší rozdíl. Máme s akademiky na čem pracovat. Bude potřeba před odletem na mistrovství světa ještě jedno soustředění. Viděl jsem hodně nedostatků v sehranosti. Jinak je tým kvalitní.“

Martin Brůna vítězství univerzitního týmu očekával: „Nominace byla nabitá. Před zápasem byli kluci natěšení, ale svůj entuziasmus do zápas nepřenesli. Po zápase mě více překvapili hráči jednadvacítky, respektive devatenáctky. Hlavně v prvním poločase jsme si nedokázali s jejich houževnatostí a důrazem poradit. My jsme hráli pomalu a nepřesně.“

Druhý poločas už byl od akademiků lepší. „Prostřídali jsme a byli jsme živější. Dokázali jsme se lépe pohybovat a přidali jsme góly,“ oddychl si Brůna a dodal: „Zápas splnil účel, ale spíše mě překvapili hráči jednadvacítky. Akademici nehráli v utkání dobře.“

Česká republika U21 – Univerzitní tým ČR 4:5 (2:2)

Branky a nahrávky: 13. Šarközy (Sznapka), 14. Šarközy (Künstner), 36. Künstner (Sznapka), 40. Šarközy (10 m kop) – 9. Křemen (Černý), 20. D. Drozd (Janečka), 23. Šipka (Baran), 24. Šipka (Černý), 27. Šipka (Sop).
Sestava ČR U21: Hůla (Němec) – Zajíček, Buchta, Klíma, Blahuta, Sznapka, Hájek, Šarközy, Künstner, Doležal, Sita. Trenér Marek Kopecký.
Sestava akademiků: Janečka (Vavrek) – Sop, Drozd P., Drozd D., Neumann, Baran, Ovčačík, Černý, Kubelka, Mažári, Šipka, Křemen, Kubát. Trenér Martin Brůna.

Grónsko – Univerzitní tým Slovenska 6:2 (3:1)