8. 12. 2018

Uděláme vše proto, abychom finále vyhráli, řekl sparťan Seidler

Michal Seidler, ve futsalovém světě též známý pod přezdívkou Jumbo, si brousí zuby na první velkou trofej, která mu v České republice chybí. Ovšem není sám. Podle jeho slov na ní čeká celá Sparta už pěknou dobu. Možnost má v úterním finále Poháru FAČR ve futsalu. Zápas proti Chrudimi hrají Pražané ve Zruči nad Sázavou od 18.10 hodin!

Michale, stále čekáte na první velkou českou trofej. Dočkáte se 11. prosince ve Zruči?

Myslím si, že na velkou trofej nečekám jen já, ale i celá Sparta. Myslím si, že každý, kdo hraje ve Spartě, by chtěl vyhrát, ale zase víme o síle Chrudimi. Co bude jedenáctého prosince, to netuším, ale mužů říci i za tým, že budeme dělat vše proto, abychom finále poháru vyhráli.

Co musí Sparta udělat lépe, aby Chrudim konečně porazila?

Jestli chceme uspět s Chrudimí, musíme hrát na sto procent a proměňovat šance, kterých bylo v posledním zápase docela dost!

Jak vnímáte poslední souboj s Chrudimí, který jste prohráli 2:3. Vy sám jste nedal spousty šancí, myslíte si, že to rozhodlo?

Co se týká posledního zápasu v Chrudimi, tak herně jsme podle mého názoru nehráli špatný zapas. V utkání rozhodly naše chyby, které Chrudim potrestala! Další věc byla proměňování šancí. Jestli chceme s Chrudimí uspět, tak musíme proměňovat šance. Co se týká mě, tak bohužel jsem nevyužil příležitosti, které jsem měl, což mě mrzí.

Jaké můžeme očekávat finále? Padne zase méně branek nebo se tentokrát oba celky rozstřílí?

Finálový zapas bude úplně jiný. Myslím si, že to bude opatrnější zápas, než byl v Chrudimi. Přeci jen jde o finále poháru.

Motivovali jste se nějak v kabině na finále? Jak jste nabuzení na vrchol tohoto roku?

Motivovat se na takový zapas nemusíme! Všichni víme, o co hrajeme. Bude to určitě těžký zápas, ale věřím, že duel zvládneme.