VŠE – UJEP

První střetnutí týdne obstaraly týmy, v jejichž táborech panovala naprosto odlišná nálada. Stoprocentní VŠE přivítala v úterý 19. dubna na domácí palubovce UJEP, jehož hráčům se úvodní zápas sezóny nevyvedl úplně podle představ a jinému pražskému týmu, konkrétně ČVUT, podlehl 0:4.

Od úvodu zápasu potvrzoval tým VŠE roli favorita a v 9. minutě vedl už o dvě branky. Ústeckým se ovšem povedlo ještě do poločasu snížit zásluhou Chmelana a ve druhém dějství bylo stále o co hrát. Druhý poločas přinesl z obou stran velmi pohledný a kvalitní futsal. Důkazem toho byla také gólová pasáž mezi 35. a 37. minutou. Domácí se nejdříve vrátili do dvougólového vedení zásluhou Begiče, za necelou minutu Chmelan druhou brankou v zápase opět snížil, avšak za dalších 60 vteřin se trefil opět Begič a vypadalo to, že VŠE dokráčí pro další tři body.

Hráči UJEPu ovšem nechtěli nechat v Praze body zadarmo a rozhodně nepůsobili na hřišti odevzdaným dojmem. Ve 41. minutě se hostům podařilo opět snížit na rozdíl jediné branky a utkání gradovalo nejlepším možným způsobem. Závěrečný tlak ovšem další gól do sítě Žežulky nepřinesl a ve 48. minutě domácí gólem do odkryté branky rozhodli o třech bodech.

Vysoká škola ekonomická si tímto vítězstvím zajistila předčasný postup ze skupiny a do posledního zápasu proti ČVUT můžou hráči nastoupit s čistou hlavou. Duel proti sousední univerzitě ale určitě nevypustí, jelikož derby má vždy svoje specifické kouzlo a ovládnout ho chce každý tým.

Ohlasy po utkání:

Petr Hochman (kapitán VŠE): „Myslím, že UJEP byl zatím nejlepší soupeř, proti kterému jsme hráli. Kluci byli hodně futsaloví, na druhou stranu si myslím, že nám to vyhovovalo, dokázali jsme se s nimi chytat a naší kvalitou jsme je přehrávali. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli a jsme spokojení. Rozhodlo to, že jsme se jako první dostali do vedení a od té doby jsme náskok drželi, také jsme dokázali dobře bránit power play, takže spokojenost dnes.“

David Živnůstka (brankář UJEP): „Co se týče herní stránky, myslím, že jsme odvedli dobrý výkon, až na začátek prvního poločasu. Pak jsme se chytli, ale zbytečnými chybami a také svým výkonem jsem to klukům dost ztížil. Ale nemáme se za co stydět, jen tak dál a snad to přinese nějaké body.“

VŠE – UJEP 5:3 (2:1)

Branky: 7. Hochman (Žežulka), 9. Žežulka (Begič), 35. Begič (Hochman), 37. Begič (Filip), 48. Žežulka (Hochman) – 19. Chmelan (Švejda), 36, Chmelan, 41. Švejda (Černý) Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Lasch – Lafek

VŠE: Žežulka J. – Sýkora, Sahini, Valín, Veselovský, Filip, Hochman, Begič, Žežulka O., Vymetal

UJEP: Živnůstka – Šourek, Rakušan, Růžička, Zedníček, Černý, Chmelan, Švejda, Novák

UK PLZEŇ – VŠZ

Dvacátý duben patřil univerzitnímu futsalu. Program startoval dopoledním zápasem v Plzni, kam přijeli k utkání proti plzeňským medikům studenti Vysoké školy zdravotnické. Oběma týmům před utkáním svítila v kolonce získaných bodů nula, takže motivace byla pro obě strany více než jasná.

Úvod zápasu zastihl v lepším světle domácí UK, když na světelné tabuli již v 8. minutě svítilo skóre 3:0. Hostující hráči spoléhali spíše na ztráty plzeňských hráčů a snažili se hrozit z případných brejkových situací. Těch ovšem přicházelo pramálo a proto se do poločasové přestávky odcházelo za stavu 5:0. Při chuti byl domácí Sedláček, který se podílel na všech 5 gólech svého týmu, přesněji 4 sám vstřelil a u jednoho asistoval Bauerovi.

Hned ve 2. minutě druhé půle se prosadil opět Sedláček a nic nenasvědčovalo tomu, že by se na obrazu hry mělo cokoliv měnit. Druhé dějství ovšem nebylo tak jednoznačné a hostující hráči se dostali i do několika zajímavých příležitostí, které ovšem ani v jednom případě neskončily brankou v síti gólmana Vicendy.

Plzeňští se nechtěli ve druhém poločase nechat zahanbit a ve 35. minutě se strhnul gólový uragán, když se postupně trefili Faško, Konaré a Mocák. Finální podobu výsledku dal ve 48. minutě Řezáč a hosté se vraceli do Prahy s desetigólovým přídělem.

Kromě vynikajícího výkonu Jaroslava Sedláčka, který si připsal 5 branek a 4 asistence, určitě stojí za zmínku i to, že v utkání padla historicky teprve druhá zelená karta v UFL. Tu si vysloužil domácí kapitán Oskar Konaré. Za co si hráč kartu zasloužil nebo co si o celém konceptu zelené karty myslí, si můžete přečíst už teď v rozhovoru na našem webu.

Radim Hluboček (kapitán VŠZ): „My to hrajeme pod heslem, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, takže si to vlastně užíváme. Zahráli jsme si fotbal, soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Podle mě vítězí vždy sport. Jsem rád, že jsme se mohli zúčastnit.“

Ondřej Vicenda (brankář UK Plzeň): „Byli jsme dnes jasně lepší. Měli jsme tam mladší kluky, běhavější. Pak jsme je tedy přehráli už jasně. Oni měli trošku smůlu, mě zachránila několikrát tyč. Myslím, že kluci si to zasloužili a byli rozhodně lepší.“

Jan Matas (trenér UK Plzeň): „Jsem rád, že jsme utkání vyhráli a ještě tímto výsledkem. Dát 10 gólů a udržet vzadu nulu je určitě super. Soupeř měl trochu i smůlu, jelikož několikrát trefil tyč, nebo dobře chytajícího Ondru Vicendu. Nicméně musím pochválit celý tým, že hrál disciplinovaně, týmově a plnil věci, které si říkáme a které trénujeme. V příštím zápase náš čeká ZČU, určitě na ně zkusíme něco vymyslet a chceme uhrát co nejlepší výsledek.“

UK Plzeň – VŠZ 10:0 (5:0)

Branky: 2. Sedláček (Bauer), 4. Sedláček (Faško), 8. Bauer (Sedláček), 22. Sedláček (Faško), 25. Sedláček (Vicenda), 27. Sedláček (Mocák), 35. Faško (Sedláček), 36. Konaré (Sedláček), 37. Mocák (Řezáč), 48. Řezáč (Sedláček) Žluté karty: nikdo – 5. Horňák, 40. Novák Rozhodčí: Pelikán – Strolený

UK Plzeň: Vicenda – Bauer, Konaré, Řezáč, Faško, Sedláček, Mach, Mocák

VŠZ: Sládek – Hluboček, Bláha, Skučko, Horňák, Novák, Balaščák, Karnet

OSU – VŠB-TUO

Jak již bylo zmíněno, tak 20.4. se odehrály rovnou 3 zápasy UFL. Druhý zápas tohoto dne se odehrál v Ostravě, kde se proti sobě postavily Technická a Ostravská univerzita. Ostravské derby slibovalo skvělou podívanou, jelikož se hrálo o postup ze skupiny Morava sever.

Pomyslnou gólovou zátku odšpuntoval již ve 3. minutě hostující Nguyen. Šance se střídaly na obou stranách a utkání mělo skutečně ten pravý náboj, který si od něj všichni slibovali. I přes několik příležitostí domácích se nakonec radovali ze vstřelené branky hosté, když po skvěle zahraném rohovém kopu skóroval Hasala. Do druhé půle tedy domácí nastoupili s dvougólovým mankem.

Plány do druhé části utkání Ostravské univerzitě zhatil již minutu po přestávce Dluhoš, který zvýšil na 3:0 pro VŠB. Tento gól určil jasný průběh zbytku utkání, které se postupem času stalo exhibicí Technické univerzity. Hosté ve 30. minutě vedli už 5:0 a navzdory snižující brance domácích si zbytek utkání pohlídali a dokráčeli si pro jednoznačné vítězství včetně postupu do vyřazovacích bojů. Gólový účet hostů se zastavil na čísle devět, na což by si po první půli vsadil zřejmě málokdo.

OSU – VŠB-TUO 1:9 (0:2)

Branky: 40. Chlopek – 3. Nguyen, 23. Hasala, 26. Dluhoš, 27. Rončka, 30. Nguyen, 41. Kodeš, 45. Raška, 47. Nguyen, 49. Tížek Žluté karty: nikdo – 23. Holaň Rozhodčí: Filipský – Honěk

OSU: Škorňa – Hanus, Podešva, Brevetinský, Šindler, Chlopek, Bloksch, Sekanina

VŠB-TUO: Kodeš – Fajmon, Hasala, Holaň, Raška, Nguyen, Dluhoš, Rončka, Tížek, Křižák, Šmíd

VŠCHT – ČZU

K večernímu, ryze pražskému duelu, nastoupily dva týmy, které na plný bodový zisk letos stále čekaly. Česká zemědělská univerzita se ovšem v úvodu ročníku prezentovala v dobrém světle, jelikož dokázala v prvním kole dokonce obrat o body ČVUT. Jako nováček soutěže určitě neměla co ztratit ani v tomto utkání.

V 7. minutě se ČZU také ujala vedení, když po přihrávce Nováka skóroval Chukhan. Radost hostů trvala ovšem jen pár vteřin, jelikož ještě v té samé minutě vyrovnával domácí kapitán Jančík. Vedení se překlopilo zpět na stranu hostujících hráčů ve 21. minutě, když po přihrávce od brankáře Chalupy zakončoval Chylík. Zbytek poločasu už branku nenabídl a do druhého dějství se tedy šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Domácí borci se ovšem ve druhé půli na korekci stavu nezmohli a po 4 brankách v jejich síti nakonec mohli slavit historické vítězství studenti České zemědělské univerzity.

VŠCHT – ČZU 1:6 (1:2)

Branky: 7. Jančík (Soupír) – 7. Chukhan (Novák), 21. Chylík (Chalupa), 30. Panák (Chleborád), 32. Rehák (Vocl), 40. Rehák (Chukhan), 43. Lebduška (Chukhan) Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Cichra – Laštovička

VŠCHT: Jeřábek – Soupír, Horák, Eret, Kochan, Bouček, Jančík, Pešek

ČZU: Chalupa, Makuev – Novák, Chleborád, Chylík, Rehák, Lebduška, Panák, Chukhan, Vocl

UNOB – UK HK

Do Brna přijeli medici z Hradce Králové a určitě chtěli odčinit selhání z minulého kola, když v derby proti UHK schytali výprask 3:10. V Brně samozřejmě nechyběli hostující příznivci, kteří po celý průběh utkání tvořili výbornou kulisu.

Úvod zápasu vyšel hostům skvěle, po dvou chybách v zadních řadách domácích hráčů vytěžili maximum a rázem vedli 2:0. Druhá branka se pravděpodobně stala impulzem pro domácí, jejichž výkon se rázem otočil o 180 stupňů. V 16. minutě zavelel k obratu Hudeček, jehož o 6 minut později následoval také Havrda a hosté přišli o své dvougólové vedení. To ovšem ještě nebylo ze strany domácích vše, minutu před koncem poločasu svou druhou brankou v utkání dokonal obrat domácí kanonýr Hudeček. Závěr půle tedy patřil Univerzitě obrany, jíž hráči ale určitě nemohli být s výkonem stoprocentně spokojeni.

Druhá část utkání patřila převážně domácím borcům, kteří soupeře k ničemu nepouštěli a profitovali z lepší fyzické připravenosti a kondice. Po brankách Wajshajtla a Hudečka zůstaly všechny 3 body v Brně. Univerzita obrany si tak připsala vítězství 5:2.

Štěpán Přikryl (hráč UNOB): „Začátek utkání jsme měli špatný. Pustili jsme Hradec do dvougólového vedení, špatně jsme dostupovali a nepřebírali jsme si hráče. Poté jsme si něco řekli, naštěstí jsme vyrovnali a naše hra se úplně změnila. Začali jsme kombinovat, držet míč a zakončovat akce. Nakonec jsme vyhráli větším výsledkem a to je dobré do příštího zápasu, kdy budeme hrát o postup. Kluky musím pochválit, super 3 body dnes.“

Ondřej Rataj (hráč UK HK): „Byl to velmi vyrovnaný zápas, bohužel jsme to nedotáhli do konce. Kluci z UNOBu byli o něco lepší, mělo to šťávu, bojovalo se, takže super. Chtěl bych poděkovat celému týmu, dnes odvedli všichni super práci.“

UNOB – UK HK 5:2 (3:2)

Branky: 7. Tobiáš (Hampl), 14. Král – 16. Hudeček (Přikryl), 22. Havrda (Hudeček), 24. Hudeček (Levíček), 27. Wajshajtl (Maleta), 45. Hudeček Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Jurča - Čep

UNOB: Dostál – Maleta, Jakš, Havrda, Přikryl, Plhal, Pajer, Wajshajtl, Lavička, Hudeček, Kolomazník

UK HK: Klíma – Král, Rataj, Hampl, Šefčík, Mareš, Tobiáš, Kučírek, Mullerová, Voříšek

Autor: Matěj Čapek