18. 6. 2022

UFL: České akademické hry již znají své futsalové mistry!

Ve středu 15.6. odstartoval jubilejní 20. ročník Českých akademických her, tento rok konaný v Českých Budějovicích. V celé řadě sportů si našel své místo i futsal, který byl na programu v pátek, společně s plaváním a volejbalem. Týmy, které dokázaly projít přes kvalifikační zápasy, si to rozdaly na finálovém turnaji o titul Akademického mistra!  

V mužské kategorii mělo zastoupení celkem 6 univerzitních futsalových týmů, které byly oproti loňskému ročníku z poloviny obměněné. Na úkor ČVUT, UP a UTB se finálového turnaje zúčastnily týmy ZČU, Domácí JU a Univerzity Karlovy.

Kdo sleduje pravidelně naší UFL, nemohl být překvapen, že titul Akademického mistra putoval do Ostravy. Vysoká škola báňská si za poslední rok udělala na půdě univerzitního futsalu velké jméno, jelikož si po zisku titulu Univerzitní futsalové ligy mohla připsat do sbírky další cennou trofej. Stříbrné a bronzové medaile si odnesla Masarykova, respektive Západočeská univerzita.

V ženské části si zahrálo 5 univerzit, jejichž počet se oproti loňsku o jedno místo zúžil a mimo Západočeskou univerzitu měla zkušenosti z minulého ročníku všechna mužstva. Byla to ale právě univerzita z Plzně, která celý turnaj opanovala a z Jihočeského kraje se vracela s cenným kovem v kapse. Stejně jako tomu bylo v mužské kategorii, tak těsně pod vrcholem skončila Masarykova univerzita, která ale potvrdila, že se může pyšnit skvělou futsalovou základnou v obou kategoriích. Poslední místo „na bedně“ obsadil výběr z Ústí.

Seznam zúčastněných univerzit v obou kategoriích a konečné celkové pořadí můžete vidět v tabulkách níže.

 

Konečné pořadí - muži

Pořadí

Tým

1.

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

2.

Masarykova univerzita

3.

Západočeská univerzita

4.

Univerzita Karlova v Praze

5.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

6.

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem


Konečné pořadí – ženy 

Pořadí

Tým

1.

Západočeská univerzita

2.

Masarykova univerzita

3.

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

4.

České vysoké učení technické v Praze

5.

Univerzita Palackého Olomouc

 

ČAH 2022 se pořádají v srdci Jihočeského kraje až do středy 22.6., kdy se dozvíme jméno univerzity s nejvyšším počtem nasbíraných bodů za jednotlivé disciplíny. Průběh celých her můžete samozřejmě sledovat na sociálních sítích a webových stránkách Českých akademických her.

 

 

Autor: Matěj Čapek