V Olomouci to opravdu byla od začátku utkání ukázková reklama na futsal. Domácím příznivcům ovšem v úvodu nebylo příliš do zpěvu. Hostující celek si díky vynikající taktické hře a rychlým gólům Šlégra s Krokem vytvořil dvoubrankové vedení. Olomouckým se podařilo do přestávky korigovat výsledek na rozdíl jedné branky, když po rychlém brejku zakončoval přesně Tilkeridis.

Ve druhé půli se poměrně rychle podařilo domácím vyrovnat zásluhou Minxe, který parádní hlavičkou přehodil hostujícího brankáře Šlégra. Z vyrovnání se ovšem Olomouc netěšila ani dvě minuty, jelikož po faulu na Kasala měli hosté výhodu v podobě pokutového kopu, ze kterého se nemýlil Krok. Gólové hody v Olomoucké hale pokračovaly za další dvě minuty, když po přihrávce Tilkeridise do prázdné branky uklízel míč domácí kapitán Lošťák, 3:3. Ve 35. minutě se dokázal prosadit podruhé v zápase Tilkeridis a domácí poprvé v utkání vedli. Ještě zhruba minutu a půl před koncem zápasu byl stav 4:3 pro Olomouc, ovšem hráči Spartaku dokonale zvládli při power play rozebrat obranu domácích a gólem Kilijána poslali zápas do prodloužení.

Kdo očekával v prodloužení taktickou bitvu, ten se opravdu mýlil. Hned v první minutě prvního poločasu prodloužení (2x5minut) se po rychlém brejku trefil Šipka a Olomouc opět vedla. Doslova pár vteřin ovšem trval tento výsledek. Slovo si vzal opět Kiliján a když ze strany propálil Olomouckého brankáře, byl stav znovu nerozhodný. Perštejn dokázal zvrátit průběh a obrátit stav utkání na svou stranu ještě před koncem první části prodloužení. Po kombinaci kolem branky SKUP dostal míč na středu hřiště Veljkovič a levou nohou prostřelil Janečku, 5:6. Domácí znovu udeřili hned v první minutě druhého poločasu prodloužení. O vyrovnávací branku se postaral kapitán Lošťák. Střelci obou týmů byli opravdu při chuti a potvrdil to ve 47. minutě hostující Krok, který dokonal hattrick a vrátil vedení na stranu Spartaku. Počet gólů se zastavil na čísle 14, jelikož domácím se podařilo minutu před koncem vyrovnat na konečných 7:7, střelcem branky v tomto případě byl Brázdil. Zápas tak musely rozhodnout pokutové kopy.

V penaltovém rozstřelu zazářil Olomoucký brankář Janečka, který chytil 3 ze 4 kopů Spartaku a Olomouc se tedy po celkovém vítězství 8:7 mohla radovat z výhry v tomto dechberoucím utkání. Klukům z Olomouce moc gratulujeme a jsme rádi, že od příští sezóny bude mít nejvyšší futsalová soutěž u nás spojitost také s Univerzitní futsalovou ligou, jelikož Univerzita Palackého v Olomouci má svůj výběr také v UFL. Za zmínku určitě stojí, že kapitán Spartaku Jiří Chmelan je zároveň také trenér a kapitán univerzitního týmu UJEP (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem). Nadcházející sezónu se tedy máme v 1. Futsal lize na co těšit.

SKUP Olomouc - TJ Spartak Perštejn 8:7 (1:2, 3:2 - 3:3), PK: 3:1

Branky: 10. Tilkeridis (Brázdil), 23. Minx (R. Janečka), 26. Lošťák (Tilkeridis), 35. Tilkeridis (Brázdil), 41. Šipka (Brázdil), 46. Lošťák (Šipka), 49. Brázdil (Šipka) - 2. Šlégr, 8. Krok (Novák), 24. Krok (pen.), 38. Kiliján (Kasal), 41. Kiliján (Chmelan), 45. Veljković (Kasal), 47. Krok (Veljković) Rozhodčí: Krupa - Čuba

SKUP Olomouc: R. Janečka - Tilkeridis, Zapletal, Pazdera, Lapčík, Brázdil, Minx, Lošťák, Šipka, Fialka

TJ Spartak Perštejn: Šlégr (Lamichhanc) - Šinkovic, Süssmilch, Kiliján, Bulatovič, Kasal, Novák, Chmelan, Krok, Veljkovič

Autor: Matěj Čapek