29. 4. 2022

UFL: Koncept zelené karty se mi líbí, říká Oskar Konaré

Při přiležitosti prvního vítězství týmu UK Plzeň v letošním ročníku, které se urodilo proti VŠZ, rozhodčí udělil druhou zelenou kartu v historii UFL! Ta se uděluje za fair play chování. Zelenou kartou sudí Pelikán potěšil kapitána domácího celku Oskara Konarého. Jak se vše seběhlo, a jak se k tomu osobně staví sám Oskar, si můžete přečíst v našem rozhovoru.

 

Nejdříve bych Vám chtěl pogratulovat k prvnímu vítězství ve skupině. To bylo velmi přesvědčivé, po dvou porážkách už asi bylo na čase to zlomit, že?

"Určitě, jsme rádi že jsme konečně vyhráli tak vysokým rozdílem… Po sérii porážek se nám konečně připíšou body!"

Co zatím říkáte na působení Vašeho týmu v letošním ročníku? Určitě jste do skupiny nevstupovali jako favorit, ale po úvodní porážce jste velmi potrápili Vaší mateřskou UK z Prahy a teď jste rozstříleli VŠZ. Jsi zatím jako kapitán týmu spokojen?

"Máme těžkou skupinu, určitě jsme do ní nevstupovali jako favorité. Po úvodní vysoké prohře s Budějovicemi jsem se obával, že nedokážeme být konkurenceschopní, podobně jako v minulém ročníku UFL. Ale zápas právě proti Karlovce nám ukázal, že dokážeme být vyrovnaný soupeř i se silnějšími mužstvy. Jako kapitán jsem spokojený, protože je u našeho týmu vidět posun k lepším výkonům."

Co říkáš na koncept udělování zelené karty za fair-play chování? Věděl jsi vůbec, za co se zelená karta uděluje, nebo jsi s tím nebyl obeznámen?

"Koncept zelené karty se mi líbí, protože i fair-play by se mělo oceňovat a ne v každém zápase se úplně můžete setkat s fair-play chováním. V našem týmu víme, co zelená karta znamená, protože nás s tím trenér před začátkem sezóny pečlivě obeznámil."

Jsi teprve druhým hráčem UFL, kterému se povedlo zelenou kartu obdržet, můžeš nám popsat situaci, za kterou sis jí od rozhodčího zasloužil?

"Zelenou kartu mi pan rozhodčí udělil až po konci zápasu. V průběhu zápasu byl na mě jeden tvrdší faul po kterém jsem naletěl do žebřin tělocvičny. Vzal jsem to ale s klidnou hlavu a neměl jsem potřebu ten faul nějak oplácet zpátky. Tudíž jsem pokračoval ve fair-play hře, jako celý náš zbytek týmu. Za to, si osobně myslím, že mi byla udělena zelená karta."

Děkuji za rozhovor, ať se daří jak v UFL, tak ve studijních povinnostech.

"Já vám taky děkuji a těším se na další zápasy!"

 

 

Autor: Marek Hromíř