21. 6. 2022

UFL: Loňský vicemistr suverénně ovládl svou skupinu

V našem ohlédnutí za skupinovou fázi budeme pokračovat na Moravě. Tentokrát se podíváme na skupinu Morava Jih, kde se stejně jako v českých skupinách utkalo 5 mužstev. Největší pozornost se určitě upínala na mužstvo MUNI, jelikož loni skončilo jen těsně pod nejvyšším stupínkem a nestačilo jen na tým VŠB.

Jižní moravská dostála oproti loňskému ročníku několik změn. Vzhledem k reorganizaci skupin přibyly k původním týmům jako jsou MUNI, UNOB a MENDELU ještě týmy z Hradce.

Hradecké univerzity se mezi velkou konkurencí určitě neztratily. Hlavně vstup UHK do soutěže byl úctyhodný, kdy v obou prvních zápasech nastříleli hradečtí futsalisté 10 a více branek. A pořádně zatopili i vítězi skupiny MUNI.

Ozdobou skupiny bylo derby právě zmiňovaných hradeckých univerzit, kdy oba tábory fanoušků dokázaly vytvořit neuvěřitelnou, a hlavně bouřlivou atmosféru. Ostatně všechny zápasy UHK i UK HK byly okořeněny přítomností jejich skvělých fanoušků.

V konečném zúčtování obsadili dvě první postupové pozice futsalisté MUNI a UNOB. Stejně jako loni. Naprosto suverénní byli borci z MUNI, kdy si dokázali poradit s každým soupeřem a nastříleli za 4 zápasy 39 branek. Jejich sousedi z Brna – UNOB, nestačili právě jen na futsalisty MUNI. Třetí skončil tým UHK, který se umístil před svými rivaly z UK HK právě díky vítězství ve vzájemném derby. 

Velmi ambiciózní tým MUNI vyzve ve čtvrtfinále tým Palackého univerzity. Borci z UNOB budou chtít překvapit loňského vítěze VŠB TUO. Čekají nás dva velmi zajímavé souboje a uvidíme, kdo z moravské části vyjde jako úspěšnější a uvidíme ho mezi nejlepší čtveřicí.

Bohužel jakýmsi otloukánkem se stalo mužstvo MENDELU. To se nedokázalo vypořádat s kvalitou ostatních soupeřů a skončilo na nelichotivém posledním místě bez bodového zisku.

 

 

Autor: Marek Hromíř