13. 6. 2022

UFL: Obhájce trofeje ve skupině dominoval ve všech disciplínách

Skupinová fáze je za námi a my se můžeme ohlédnout za odehranou částí aktuálního ročníku. První na programu máme severní moravskou skupinu, která měla stejné složení jako v loňské sezóně. Jediná čtyřčlenná skupina měla jasného favorita - Technickou univerzitu z Ostravy.

V minulé sezóně byla skupina Morava sever jednoznačnou záležitostí, jelikož první dva týmy měly shodně po 7 bodech, zatímco druhá dvě mužstva každé pouze po 1 bodu. Letošní souboj o postup byl ovšem otevřený až do posledního kola.

Dalo by se říci, že všechny týmy, s výjimkou Ostravské univerzity, si tento rok polepšily. Univerzita Tomáše Bati sice „obhájila“ nelichotivé 4. místo, ovšem na rozdíl od minulé sezóny dokázali hráči pod vedením hrajícího trenéra, Romana Forala, v jednom ze svých utkání naplno bodovat. Ten se také nechal, po právě zmíněném vyhraném zápase, slyšet, že jejich skupina je vůbec ta nejkvalitnější z celé ligy.

Podstatně výrazněji si polepšila Univerzita Palackého. Ta dokázala postoupit do vyřazovacích bojů a ve čtvrtfinále si zahraje s Masarykovou univerzitou. Loni se studenti z Olomouce nedokázali probít základní skupinou, a proto bylo příjemným překvapením, jakým futsalem se prezentovali letos. Své o tom vypovídá také utkání s obhájci trofeje z Ostravy, při kterém přišli o vítězství až v poslední minutě zápasu.

Největší propad oproti loňskému ročníku zaznamenali studenti Ostravské univerzity. Loňský vítěz skupiny s dechberoucím skóre 24:14 dokázal letos obrat o body pouze UTB a se 3 body skončil na nepostupovém 3. místě.

Dvě jednoznačné výhry a remíza s UP, to je bilance nejúspěšnějšího týmu této skupiny. Bude zajímavé sledovat, zda někdo dokáže zastavit rozjeté hráče VŠB, jejíž hráči dokázali ve 3 zápasech nastřílet 22 branek. Jako první dostanou tento úkol hráči Univerzity obrany, kteří skončili v jižní moravské skupině na 2. místě.

Co se týče individuálních statistik, v těch také dominovali hráči Technické univerzity. Nejlepší střelci skupiny byli ovšem hned 2. S pěti přesnými zásahy tuto statistiku opanovali Tomáš Nguyen, z právě zmíněného VŠB, a také Nikolas Tilkeridis z UP. Stejný počet asistencí zaznamenal báňský Dominik Hasala, jehož počin nikdo další nepřekonal.

 

         Střelci

 

Pořadí

Jméno

Tým

Branky

1. - 2.

Tomáš Nguyen

VŠB

5

1. - 2.

Nikolas Tilkeridis

UP

5

3.

Jan Raška

VŠB

4

4. – 5.

Dominik Holaň

VŠB

3

4. – 5.

Adam Rončka

VŠB

3

 

Pokud bychom měli nějak ve zkratce shrnout tuto skupinu, dalo by se říci, že Technická univerzita dominovala ve všech disciplínách. První místo v tabulce podpořené nejlepším střelcem i nahrávačem skupiny. Naopak zklamáním jsou výkony hráčů Ostravské univerzity, kteří určitě zůstali za očekáváním po loňských povedených výkonech.

 

 

Autor: Matěj Čapek