PJ – UHK 2:7 (1:3)

Branky: 7. vlastní, 36. Stejskal (Škopek) – 11. Málek, 19. Bašek, 22. Hajník, 28. Málek (Hajník), 38. Hajník, 40. Nosek (Hajník), 42. Hanuš Rozhodčí: Jurča - Čep

PJ: Jakubčík (K) - Švestka, Škopek, Koten, Millet, Fousek, Šimeček, Homola, Došek, Kuřátko, Votýpka, Stejskal – Trenér: Jeníček

UHK: Lehký – Hanuš, Šindelář (K), Hajník, Málek, Nosek, Chlumecký, Bašek, Kutý – Trenér: Lehký

Úvodní duel třetího hracího týdne se odehrál v Jihlavě, kam dorazili hráči z Univerzity Hradec Králové ke konfrontaci s místní Vysokou školou polytechnickou. Pro studenty z Vysočiny to byl vůbec první zápas po roční pauze v Univerzitní futsalové lize a o motivaci tak měli postaráno.

Vstup do utkání měli domácí skvělý, neboť po se vlastní brance soupeře ujali vedení. Ještě do přestávky se ovšem podařilo hradeckým futsalistům vstřelit 3 branky a výsledek překlopili na svou stranu. Ve druhém dějství začali Jihlavští vytvářet okénka ve svých zadních řadách a hostující výběr dokázal ještě několikrát trestat. Studenti z Hradce tedy ani ve druhém zápase neztratili body, naopak hráči VŠPJ si budou muset na první úspěch ještě počkat.

Ohlasy po utkání:

Jan Lehký (brankář UHK): „O domácím týmu jsme toho moc nevěděli, nikdy jsme se s ním neutkali, a tudíž jsme ani nevěděli, co od něho máme čekat. Do utkání jsme vstoupili vlažně a soupeř nás hned potrestal. Do poločasu se nám naštěstí podařilo stav otočit. Ve druhém poločase začal zápas nabírat grády a my na hřišti více dominovali, což přinášelo i potřebné branky. Za mě jasné vítězství.“

Eduard Jakubčík (brankář VŠPJ): „Tak podle výsledku to vypadá, že jsme dostali hrozný výprask, ale pro nás je to první zápas takhle dohromady. Takže to beru více méně pozitivně, že jsme dokázali vůbec s Hradcem takhle hrát. První poločas jsme odehráli celkem vyrovnaně, ale ve druhém jsme si dali tři vlastňáky, takže prakticky to skóre bylo 2:4. Zápasu by slušela i remíza.“

VŠE – ČZU 5:2 (2:0)

Branky: 7. O. Žežulka, 24. Valenta (Hochman), 32. Hochman (Begič), 43. Šahini (Hochman), 47. O. Žežulka (J. Žežulka) – 29. Panák (Znak), 49. Novák (Vocl) Žluté karty: Valenta Rozhodčí: Lasch - Horák

VŠE: J. Žežulka (K) – Hochman, Begič, Valenta, Šahini, Veselovský, Raclavský, Vymetal, O. Žežulka, Čech, Hrbek, Valín

ČZU: Kupka, Makuev – Lebduška (K), Pavlíček, Zelenka, Novák, Macke, Chylík, Rehák, Panák, Vocl, Znak

Ryze pražský duel svedl proti sobě dva týmy, kterým se úvodní zápas ročníku nevyvedl úplně podle představ a chtěli si napravit bilanci. Papírovým favoritem byli bezesporu ekonomové, kterým by druhá porážka v řadě výrazně zkomplikovala cestu za postupem.

První minuty se neodehrávaly v nikterak závratném tempu a oběma týmům nějakou dobu trvalo, než se vyvarovaly nepřesností a taktických chyb. I přes tento vstup do utkání se domácím podařilo v první půli hned dvakrát skórovat a mohli do druhého poločasu vstupovat s lepší výchozí pozicí.

Úvod druhé části ovšem patřil hostujícímu výběru, neboť se po 3 minutách prosadil Panák a drama bylo na světě. Ekonomové si posléze vzali oddechový čas, jelikož trenér Kučera měl svým svěřencům hodně co říct. Na palubovku se pak vrátil úplně jiný tým, který dokázal diktoval tempo hry až do samotného závěru.

Marek Lebduška (kapitán ČZU): „Myslím si, že jsme předvedli určitě super výkon. Bylo tam samozřejmě vidět, že nejsme ještě úplně sehraní, přece jen máme za sebou asi 3-4 tréninky. Oproti předchozímu utkání to mělo vzrůstající tendenci, takže já jsem relativně spokojený.“

Sebastian Valenta (střelec gólu, hráč VŠE): „Do utkání jsme vstoupili dobře. Byli jsme pohyblivější, měli jsme hodně šancí, akorát dlouhodobě neproměňujeme šance. Ale dostali jsme se do toho, vstřelili jsme hezké góly a pak už jsme si to pohlídali.“

OSU – VŠB 5:2 (1:0)

Branky: 18. Holzer (Kovala), 27. Chlopek (Škorňa), 29. Chlopek (Kovala), 42. Nevřela (Chlopek), 47. Chlopek (kovala) – 41. Raška (Mikulenka), 47. Raška (Dluhoš) Rozhodčí: Filipský – Honěk

OSU: Bižek, Škorňa – Chlopek, Dryák, Slezák, Sekanina, Holzer, Nevřela, Bloksch, Podešva, Skroch, Kovala, Blahuta, Vrána – Trenér: Sebek

VŠB: Luu, Balcar – Bystřičan, Temel, Raška, Nguyen, Tížek, Dluhoš, Mikulenka, Hasala (K), Běťák, Vrbka – Trenér: Kapsa

Největší tahák třetího hracího týdne se odehrál v Ostravě, kde se proti sobě postavily dvě tamní univerzity. Dvě stovky diváků vytvořily skvělou atmosféru a derby o Ostravu tedy mělo všechno, co by správné derby mělo mít. Zahájení se neslo ve slavnostním duchu, neboť utkání se odehrávalo v nové sportovní hale City Campusu Ostravské univerzity. Před samotným výkopem zazněla i česká státní hymna, o což se postaral jeden ze studentů Fakulty umění na Ostravské univerzitě.

První poločas nabídl spíše taktickou bitvu a oba celky se soustředily spíše na bránění. Hala poprvé bouřila až v 18. minutě, kdy se po dobře sehraném rohovém kopu prosadil domácí Holzer. Více branek už první dějství nenabídlo a do kabin tedy odcházeli spokojenější hráči OSU.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s totální ofenzivou a snažili se prolomit obranu Ostravské univerzity. Díky skvělému výkonu brankáře, který několikrát podržel svůj tým, mohli domácí chodit do rychlých protiútoků, ze kterých se jim nakonec podařilo hned dvakrát udeřit. Za stavu 3:0 vykřesal naději pro hosty Raška, po jehož brance se VŠB odhodlala ke hře bez brankáře. Hostující snahu však rychle utnul Nevřela, jenž přidal 4. gól svého týmu.

Do konce zápasu každý tým přidal ještě po jedné brance a z konečného vítězství se nakonec radovala domácí Ostravská univerzita. Ovace zaplněných tribun sklidil Patrik Chlopek, který nasázel městskému rivalovi 3 branky, ke kterým přidal 1 asistenci.

Patrik Chlopek (střelec hattricku, hráč OSU): „Na dnešní zápas jsme byli dobře připraveni také díky pomoci Matyáše Blahuty, který se kvůli zranění zapojil do taktické přípravy týmu. Celý zápas jsme zvládli po taktické stránce opravdu výborně a Báňskou jsme, kromě pár zbytečných chyb při power-play, k ničemu moc nepustili. Střelecké kopačky jsem vytáhl rovnou ze skříně, kde nějakou dobu odpočívaly a přineslo to štěstí.“

Tomáš Nguyen (hráč VŠB): „Dnešní utkání bylo velice těžké, byli jsme na něj dobře připraveni, ale trápila nás koncovka a díky tomu jsme nakonec prohráli. Líbila se mi atmosféra v hale, kterou jsme si i my jako hráči hostujícího týmu velice užili.“

UK HK – MUNI 2:4 (2:2)

Branky: 10. O. Rataj (Tokoš), 15. J. Rataj (Tokoš) – 4. Velička (Sehnal), 7. Plavina (Šmerda), 35. Šmerda, 49. Bílý (Velička) Žluté karty: Sehnal, Velička Rozhodčí: Kolbaba - Soukupová

UK HK: Klíma – Ševčík, Tokoš, Horáček, O. Rataj (K), J. Rataj, Hulinský, Kouřil, Baločko, Vavro, Michálek, Kučírek – Trenér: Veselý

MUNI: Mosler – Sehnal, Bílý, Kuchař (K), Velička, Šmerda, Sznapka, Plavina, Šup, Šperka – Trenér: Bokůvka

Obhájce titulu zajížděl k utkání 2. kola do Hradce, kde ho navzdory očekávání rozhodně nečekal jednoduchý zápas. Trenér Bokůvka se musel obejít bez čerstvě zvoleného Akademického futsalisty roku Jana Hromka, který do posledního zápasu s brněnskou Univerzitou obrany naskočil s kapitánskou páskou, a tu si tak na ruku nasadil Jakub Kuchař.

Nástup do utkání patřil brněnským, neboť v 7. minutě již vedli o 2 branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by Karlovka mohla něčím Masarykovu univerzitu překvapit. Jak se ale později ukázalo, tak opak byl pravdou, neboť o dalších 8 minut později svítilo na světelné tabuli skóre 2:2, když se postupně prosadili Ondřej a Jan Ratajovi. Do kabin se tedy odcházelo za vyrovnaného stavu a oba trenéři měli o čem přemýšlet.

Po změně stran se na palubovce lehce přiostřilo a bylo vidět, že žádný z týmů nechce nechat soupeři nic zadarmo. Ve 35. minutě nastal celkem kuriózní moment, neboť hostující Šmerda rozehrával přímý kop po jednom z faulů soupeře a brankář domácích v domnění, že se jedná pouze o rozehraný aut, nechal míč dojít až za svá záda, jelikož žádný z hráčů míč před ním netečoval.

Branka samozřejmě platila a Masarykova univerzita přidala minutu před koncem ještě jeden gól, čímž dala výsledku konečnou podobu a odvezla si z Hradce všechny 3 body. Loňský debakl se tedy neopakoval a hráči Karlovky mohli být se svým výkonem, i přes nepříznivý výsledek, nadmíru spokojeni, neboť předvedli nebojácný a týmový výkon.

Ondřej Michálek (hráč UK HK): „Osobně jsem moc šťastný, protože jsem dostal poprvé možnost si tady zahrát. Byl jsem trochu nervózní, ale myslím, že jsme soupeře hodně potrápili a měli jsme i na výhru.“

Patrik Plavina (střelec gólu, hráč MUNI): „Pro nás to bylo náročné utkání z toho důvodu, že jsme úplně neposkládali tým. Soupeř hrál hodně silově, ale nám se podařilo se tomu nějak přizpůsobit, hráli jsme si svou hru a nakonec jsme to dotáhli k vítězství.“

VŠZ – UK 0:9 (0:1)

Branky: 25. Dumbrovský (Ploc), 28. Nekvasil (Ploc), 29. Chalupa (Ploc), 32. Ploc (Habart), 39. Král (Nekvasil), 41. Dumbrovský (Ploc), 43. Nekvasil (Habart), 47. Habart (Ploc), 49. Král (Dřevojan) Rozhodčí: Lafek – Dragoun

VŠZ: Lazarev – Hluboček (K), Křivánek, Novák, Kochánek, Havrda, Chochola, Kunc, Bureš, Horňák, Hozman, Berger, Zareafifi – Trenér: Kunc

UK: Dřevojan – Ploc, Habart, Král, Chalupa (K), Hucek, Nekvasil, Dumbrovský – Trenér: Ploc

Další ryze pražský duel měli na svědomí studenti Vysoké školy zdravotnické a Univerzity Karlovy. V prvně jmenovaném týmu nezůstal po sezóně kámen na kameni, jelikož má letos téměř kompletní nový tým a ten se chtěl předvést v tom nejlepším světle.

První poločas byl z herního pohledu velice vyrovnaný a hostům se podařilo skórovat až v samotném závěru, konkrétně ve 25. minutě, kdy se prosadil Dumbrovský. Do druhého dějství jakoby nastoupily úplně jiné týmy a náskok hostů se postupně zvětšoval až na konečných 9:0, což by si po úvodní části tipnul asi málokdo.

Filip Havrda (hráč VŠZ): „Skóre dnešního zápasu bylo sice jednoznačné, ale my jsme šli do zápasu v roli outsidera, takže jsme vlastně neměli co ztratit. V první půli jsme podali dobrý výkon a prohrávali jen o gól. Ve druhém poločase se nám to do obrany rozpadlo, možná jsme nebyli úplně perfektně připravení po kondiční stránce. Ale náš cíl byl si zápas užít, někteří kluci dnes hráli poprvé nebo podruhé futsal, takže za ty 2-3 tréninky udělali super pokrok. Budeme se těšit na další zápasy a snad se nám povede zabodovat.“

David Ploc (1 gól + 5 asistencí, hráč UK): „I když výsledek vypadá, jak vypadá, tak začátek se nejevil vůbec jednoduše. Musím pochválit soupeře, že proti posledním dvěma rokům se výrazně hráčsky zvedl. Bylo to ze začátku nervózní, až vyrovnané. Ale my jsme od začátku věděli, že když budeme hrát náš futsal, který trénujeme, tak že zvítězíme. A nakonec si myslím, že celý druhý poločas byl v naší režii.“

UK Plzeň – ZČU 2:2 (0:0)

Branky: 35. Hříbal, 43. Bauer (Hříbal) – 34. Süsmilich (Havel), 41. Suchý (Havel) Rozhodčí: Pelikán – Vomastek

UK Plzeň: Vicenda – Trnka, Bauer, Konaré (K), Řezáč, Diab, Hříbal, Bartoška, J. Veselovský, Sedláček, Gondzsala, Mach, M. Veselovský – Trenér: Matas

ZČU: Bleha, Pícha – Suchý, Havel (K), Stropnický, Benda, Hrouda, Süsmilich, Dvořák, Holík, Váchal – Trenér: Kuťák

Plzeňské derby uzavíralo 3. hrací týden a rozhodně jsme se měli na co těšit. Úvod duelu na západě Čech byl poměrně vyrovnaný. Šance přicházely na obou stranách, ale oba týmy se mohly spolehnout na skvěle chytajícího brankáře. Diváci se v prvních 25 minutách gólu nedočkali a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se hra o něco přitvrdila a mohli jsme i vidět to pravé gólové koření futsalu. Týmy se postupně střídaly ve střílení branek a tabule se pomalu dostala až na skóre 2:2. O důležitosti utkání vypovídala i atmosféra na palubovce, neboť mezi hráči to stále jiskřilo a bylo vidět, že žádná z univerzit nechce městskému rivalovi nechat nic zadarmo.

V poslední minutě zápasu mohla Západočeská univerzita překlopit výsledek na svou stranu, ale Váchal ve 100% šanci zaváhal a stav tedy zůstal nerozhodný. Oba týmy předváděly, hlavně v prvním dějství, skvělou defenzivní hru a bylo vidět, že všichni zúčastnění jsou si vědomi toho, že se hraje nejen o body, ale také o prestiž v daném městě. Fanoušci tedy viděli skvělou podívanou, kterou korunovali 4 vstřelené branky.

Bohumil Havel (2 asistence, kapitán ZČU): „Byl to bojovný zápas. Z obou stran byla dobrá defenzíva. Bylo hodně brejků po zbytečných ztrátách z naší strany. Myslím si, že to nebylo dnes zasloužené, měli jsme si odnést tři body, protože jsme měli více šancí než soupeř.“

Zbyněk Bartoška (hráč UK Plzeň): „My jsme počítali s tím, že dneska předvedeme kvalitní výkon, což se nám povedlo. Je pravda, že kluci ze ZČU byli místy lepší a že nás zavírali a tlačili. Nicméně myslím, že jsme to bojovností dohnali.“

Jan Matas (trenér UK Plzeň): „Dnešní utkání jsme týmově a bojovně zvládli. Vyvarovali jsme se velkých individuálních chyb a soupeř měl problémy překonat naši obranu. Místy nám chybělo trochu více štěstí, abychom vstřelili branku a šli v zápase do vedení. V zápase jsme pouze dotahovali výsledek soupeře. Musím pochválit celý tým, že i za nepříznivého stavu poctivě a s klidnou hlavou pracoval a rychle dvakrát odpověděl vyrovnávacími brankami.“

Autoři: Matěj Čapek a Martin Boška