UP – OSU

První utkání minulého týdne nabídlo přestřelku dvou týmu ze skupiny Morava sever. Z technických důvodů byl pozměněn výkop i místo konání zápasu. Kdo si ale našel cestu a zavítal na střetnutí těchto dvou, zatím neporažených týmů, rozhodně nepochybil.

Na úvodní gól si diváci museli počkat až do 21. minuty, kdy poslal domácí UP do vedení Tomastík. Druhý poločas byl o poznání zajímavější, jelikož hostům se zásluhou Hanuse podařilo vyrovnat hned v úvodní minutě druhé půle a zápas dostal nečekaný náboj. Za další dvě minuty si domácí vzali vedení zpět, když po přihrávce Janíka skóroval Štanglica.

V rozmezí 32. a 39. minuty se Ostravákům podařilo brankami Kubíka a Hanuse zvrátit nepříznivý výsledek a poprvé v utkání se mohli radovat z vedení. Deset minut před koncem si ovšem vzal slovo domácí Tilkeridis a dvěma góly vystřelil konečný stav 4:3 pro domácí.

Hráči UP se tak mohou po remíze v úvodním kole soutěže těšit také z prvního letošního vítězství, které je vyhouplo na průběžné 2. místo v tabulce.

Ohlasy po utkání:

Jiří Mráz (hráč UP): „Do utkání jsme vstoupili dobře, ujali jsme se vedení a kontrolovali hru. Pak se soupeři povedlo vyrovnat, dokonce i vedl, ale nám se podařilo vyrovnat na 3:3 a velmi dobře se jsme bránili, z čehož vycházela celá naše hra. V závěru Nikolas Tilkeridis krásnou střelou dal na 4:3 a soupeřovo power play se nám podařilo velmi dobře ubránit.“

Adam Hanus (hráč OSU): „Utkání bych z naší strany hodnotil pozitivně. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel nám dnes nepřálo štěstíčko a prohráli jsme 4:3.“

UP – OSU 4:3 (1:0)

Branky: 21. Tomaštík (Obzina), 28. Štanglica (Janík), 40. Tilkeridis (Tomaštík), 46. Tilkeridis (Janík) – 26. Hanus (Blahuta), 32. Kubík (Podešva), 39. Hanus (Blahuta) Žluté karty: nikdo – 50. Kubík Rozhodčí: Kabeláč - Slanina

UP: Obzina – Tilkeridis, Janík, Mráz, Kmínek, Tomaštík, Štanglica

OSU: Škorňa – Blahuta, Bloksch, Podešva, Šindler, Hanus, Kubík, Kvapil, Dostál

VŠZ – ZČU

O zábavu postaráno bylo také v Praze, kam dorazili studenti ze Západočeské univerzity na souboj s loňským outsiderem z Vysoké školy zdravotnické. Pro domácí to byl teprve první letošní zápas a určitě chtěli zanechat lepší výkon, než jak tomu bylo v minulé sezóně. ZČU ovšem do soutěže také nevykročila nejlépe a po úvodní porážce s UK si chtěla spravit chuť.

Úvod zápasu ovšem hosté vůbec nezachytili a když v 15. minutě na 4:0 pro domácí zvyšoval Bláha, rýsoval se pěkný debakl. Ještě do přestávky se povedlo Plzeňákům snížit na rozdíl jediné branky, když se postupně trefili Kučera, Račak a Dvořák.

Ve druhém dějství opět jako první udeřili hráči z hlavního města, druhým gólem v zápase Bláha zvýšil vedení domácích na 5:3. Poté ale přišla nevídaná smršť hostů, když během 13 minut nastříleli soupeři 4 branky a vypadalo to, že si v klidu dokráčí pro 3 body.

Když ve 44. minutě vykřesal naději domácí Hluboček a snížil na rozdíl jediného gólu, přišla v zápětí studená sprcha v podobě dalších dvou tref plzeňského Kučery, a bylo po zápase.

Divoký středeční zápas tedy přinesl celkem 15 branek, přestože pouze 6 z nich vstřelili domácí hráči, za svůj bojovný výkon se rozhodně nemusí stydět. Naopak ZČU si připsala první letošní vítězství a po úvodní porážce také první body do tabulky.

Dominik Hrouda (kapitán ZČU): „Dnešní zápas byl pro nás strašně těžký, nemohli jsme se chytit. Pak jsme hru zklidnili, do přestávky jsme korigovali, ve druhém poločase jsme otočili a dovedli zápas do vítězného konce.“

Radim Hluboček (kapitán VŠZ): „Parádně jsme si zahráli. Do zápasu se promítla tréninková příprava. Moc pěkný zápas. Bohužel nám nestačily síly na udržení zápasu do vítězného konce.“

František Kunc (Trenér VŠZ): „Měli jsme opravdu parádní vstup do utkání. Soupeř nebyl schopen zachytávat naše rychlé kombinační akce. Celoplošná kombinační hra nás ovšem stála hodně sil. V druhé polovině prvního poločasu soupeř hru zklidnil a výborným pohybem se dostal až ke kontaktní brance. Snažili jsme se oddechovým časem soupeře trochu zpomalit, což se podařilo pouze ale částečně. Nástup do druhého poločasu byl opět z naší strany více než vydařený. Dali jsme branku a herně jsme soupeře opět přehrávali. Bohužel soupeř dokázal hru ještě zrychlit, na což jsme již nenašli odpověď. Hráči VŠZ podali opravdu velmi dobrý výkon, technicky ani herně za soupeřem určitě nezaostávali, dokonce si dovolím říci, že byli v úsecích zápasu lepším týmem. O výsledku nakonec rozhodla o trochu lepší kondiční připravenost soupeře. Děkuji svým hráčům za velice zajímavý a dramatický zápas a výborný výkon, za který se určitě nemusí stydět a který byl i velkým příslibem do budoucna.“

VŠZ - ZČU 4:3 (6:9)

Branky: 1. Hluboček (Novák), 7. Karnet (Novák), 11. Novák (Bláha), 15. Bláha, 26. Bláha (Hluboček), 44. Hluboček (Novák) – 17. Kučera (Lhoták), 21. Račak, 25. Dvořák (Račak), 30. Račak (Lhoták), 32. Kučera (Hrouda), 34. Benda (Dvořák), 43. Lhoták (Benda), 45. Kučera, 48. Kučera (Račak) Žluté karty: nikdo Rozhodčí: Dragoun - Cichra

VŠZ: Sládek – Hluboček, Bláha, Skučko, Horňák, Novák, Balaščák, Karnet

ZČU: Pícha – Račak, Kučera, Dvořák, Lhoták, Benda, Hrouda, Šupík

VŠB-TUO – UTB

Druhý středeční zápas přinesl střetnutí mužstev, které na první letošní vítězství ještě čekají. Do Ostravy zavítali studenti ze Zlína, kteří se trčili na dně tabulky a chtěli oživit naděje na případný postup ze skupiny.

Zápas se odehrával v jednoznačném rytmu a hráči Technické univerzity se v 16. minutě radovali již ze 4. branky v síti Adama Koudelky. Hosté ale neskládali zbraně a 2 minuty před pauzou snížil po přihrávce Kochňavého Blažek.

Poločasová přestávka hosty ale k žádnému většímu tlaku nenakopla, naopak ve 28. minutě zvýšil opět na rozdíl čtyř branek, svým druhým gólem v zápase Raška. Zlínští dokázali už pouze korigovat výsledek a po trefě Forala snížili na 2:5. Tento gól jakoby zapálil střelný prach domácích, kteří neponechali nic náhodě a do konce utkání nasázeli ještě další 4 branky. Ostravští tedy přibalili Zlínu na dlouhou cestu domů ještě pořádný příděl.

Díky tomuto vítězství a lepšímu skóre se VŠB-TUO vyšvihla na 1. místo tabulky, oproti tomu UTB zůstává na posledním místě bez bodového zisku.

Lukáš Fajmon (brankář VŠB-TUO): „Celou dobu jsme byli lepší, soupeř měl sice nějaké vyložené šance, ale myslím že jsem tým i trochu podržel a obrana pak začala fungovat a bylo to super.“

Roman Foral (hrající trenér UTB): Než jsme začali hrát, tak bylo skóre 4:0 pro domácí. Ostravští byli lepší na míči, nám dlouho trvalo, než jsme se dostali do tempa a druhý poločas si zkušeně pohlídali.

VŠB-TUO – UTB 9:2 (4:1)

Branky: 13. Rončka (Holaň), 14. Nguyen (Hasala), 15. Holaň (Hasala), 16. Raška (Hasala), 28. Raška (Nguyen), 36. Holaň (Raška), 37. Hasala (Raška), 45. Raška (Holaň), 48. Holaň (Hasala) – 23. Blažek (Kochňavý), 34. Foral (Kochňavý) Žluté karty: 35. Raška – 25. Kochňavý Rozhodčí: Havlík - Honěk

VŠB-TUO: Fajmon – Uher, Tížek, Dluhoš, Rončka, Raška, Holaň, Nguyen, Hasala, Kelnar

UTB: Koudelka - Foral, Holomek, Blažek, Holman, Knebl, Kochňavý, Grulich, Tomčac, Mikuš

Autor: Matěj Čapek