7. 2. 2020

V neděli budeme znát juniorské futsalové mistry

Final four Juniorské ligy futsalu 2019/2020 se uskuteční v jeden den pro obě kategorie. V neděli od 10 hodin se utká o titul kategorie U17 v Chomutově. Od 14 hodin pak kategorie U19 v Heřmanově Městci.

V Heřmanově Městci pořádají turnaj Chrudimští. Chystají také livestream na svém facebooku, který by měl být komentovaný. Čtyři nejlepší týmy obou kategorií po základní části si to rozdají o titul. Nejprve uvidíme semifnálové zápasy a následně bitvu o bronz a finále.

Ohlasy zástupců klubů U19

Josef Gabčo, trenér Mělníka U19: "V neděli hrajeme Final four, což byl náš cíl před sezonou. Jdeme do něj z prvního místa a dostali jsme ERA-PACK, to je ale velice těžký soupeř. Budeme chtít vyhrát s Chrudimí, potom i v následném finále a odvézt si domů zlatou medaili."

Jan Hromek, kapitán Hodonína U19: "Postup do Final Four byl hlavní cíl této sezony, který jsme splnili. Ve Final four se může stát cokoliv a vyhrát může kdokoliv. My pomýšlíme určitě na nejvyšší příčku a budeme bojovat jako tým, aby jsme to společně zvládli."

Jan Bartek, trenér Chrudimi U19: "Byl jsem hodně zklamán z posledního utkání, kde bych moc pozitiv nenašel. Věřím, že ve Final four to bude o něčem jiném a hráči odvedou maximum pro tým. S osou týmu na závěrečný turnaj by neměl být problém. Sami hráči myslí jen na nejvyšší metu."

Jan Homola, trenér Slavie U19: „V semifinále nás čeká Tango Hodonín. Velmi nepříjemný soupeř. Po hektickém utkání jsme s nimi prohráli. Věřím, že jim porážku oplatíme a postoupíme do finále. Ale čeká nás velmi těžký boj. Další týmy jsou Mělník a Chrudim. Nemá cenu si vybírat. Všechny týmy, co jsou ve Final four, jsou kvalitní. Final four je o momentální formě. Před tímto svátkem juniorského futsalu budeme mít tři tréninkové jednotky, kde si musíme ukázat některé zásadní herní činnosti, které můžou zápasy rozhodnout. Budeme dobře připraveni.“

Ohlasy zástupců klubů U17

Kamil Janouš, kapitán FTZS U17: "Do final four jdeme jako favoriti na titul. Šanci máme velkou, stačí jen aby se všechno sešlo jak má a šli jsme do toho s plným nasazením a chutí. S dosavadními výkony jsme určitě všichni nadmíru spokojení. Před soutěží jsme měli velké cíle a ty se nám povedlo splnit. Soutěží jsme prošli výborně, všechno jsme vyhráli, až na jedno zaváhání v prvním kole s Vysokým Mýtem, kdy jsme remizovali, což nás dost mrzelo, že jsme neprošli soutěží bez ztráty bodů. V týmu vládne spokojenost a nadšení."

Petr Jeníček, generální manažer Nejzbachu: "Na turnaj jedeme určitě všichni moc natěšení. Je to odměna za skvělé výkony kluků v dosavadním průběhu juniorské ligy. Pevně věřím, že si to všichni užijeme a popereme se o co nejlepší výsledky a celkové umístění. Ve Final four jsou čtyři nejlepší týmy a favorita nemá. Je jasné, že někdo vyhraje a někdo prohraje. Být ale mistrem ČR v dané kategorii je velká výzva pro všechny."

Daniel Hajaš, kapitán Rapidu U17: "Na neděli se všichni těšíme. Za šancí na Final four jsme šli celou sezonu a teď tu je!
I když je Liberec velmi silný a nezaznamenal žádnou prohru, tak určitě do toho nejdeme jako do předem prohraného zápasu. Když budeme plnit, co máme a co trénujeme celou sezonu, tak máme šanci vyhrát."

Filip Gedeon, kapitán Chomutova U17: "Na Final four se strašně moc těším, je to skvělé vyvrcholení sezony čtyř nejlepších. Jsem zvědavý na to, jak to zvládneme. Chci pogratulovat naším krajanům Rapidu Ústí, kteří to zvládli také. Je to mé první Final four, předminulý rok jsem byl na srazu České reprezentace v Dubaji U17 fotbal, tak jsem se nezúčastnil, ale i přesto to kluci zvládli a stali jsme se Mistrem republiky. Očekávám od nás dobré výkony a doufám, že to skončí v našem podání co nejlépe, staneme se opět mistry a poté to pořádně oslavíme."

Složení Final 4 U19 - Heřmanův Městec (14:00)

SK Olympik Mělník (1.) - FK ERA-PACK Chrudim (4.)
FC Tango Hodonín (2.) - SK Slavia Praha (3.)

Složení Final 4 U17 - Chomutov (10:00)

FTZS Liberec (1.) - Rapid Ústí n. L. (4.)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto (2.) - FC Baník Chomutov (3.)