23. 9. 2018

V Nymburce se představí i mladý českým tým do 21 let

Futsalový výběr reprezentantů do 21 let nesmí na Turnaji čtyř zemí v Nymburce chybět. Český tým by rád celý turnaj vyhrál.

Trenér českého celku Marek Kopecký okomentoval nominaci. Prý nejde o úplně to nejlepší z českého mládežnického futsalu, k tomu ještě pár kluků chybí, ale výběr je perspektivní: „Chybí nám asi dva nebo tři hráči, kteří jsou zranění. Jedeme na turnaj s hodně mladým týmem. Momentálně se jedná o nejperspektivnější hráče, co máme.“

Jde hlavně o ročník 2000, který se připravuje na blížící se kvalifikaci o EURO U19. „Ano, kádr tvoří hlavně hráči ročníku narození 2000. Dva kluci mají 1999. Ročník 2000 je pro nás v tuto chvíli klíčový. Chceme, aby do kvalifikace odehráli co nejvíce zápasů a byli perfektně připravení,“ vysvětlil Kopecký.

Nejstarším členem kádru je Lukáš Křivánek z týmu Bazooky Uherské Hradiště. Jde o hráče, který byl v prvních dvou kolech VARTA futsal ligy hodně vidět a zařídil svému týmu šest bodů. „Lukáše sledujeme delší dobu. Navíc asistent Martin Brůna v Bazooce přímo působí. Ve fotbale měl dlouhodobě smlouvu, ale nyní se začal více věnovat futsalu. Fyzicky je hodně nadupaný, má skvělou levačku a hru jeden na jednoho. Bude s námi poprvé, takže uvidíme, jak si poradí v našem systému. Vše může dohnat, protože má velké předpoklady, což potvrzuje v lize,“ představil hráče Marek Kopecký.

Na Turnaji čtyř zemí chce tým do 21 let konečně vyhrát. „Chceme vyhrát každý rok, ale bude záležet, s jakými ročníky přijedou ostatní. Každý rok je znát. Ve fyzičce i síle. Mohou přijet i o tři roky starší kluci. My však na soupeře nekoukáme. Koukáme na naši hru. Chceme turnaj vyhrát,“ dodal Kopecký.