10. 12. 2017

V parádním utkání Češky porazily Polky

Turnaj 3 zemí žen v maďarské Budapešti v neděli skončil. Český výběr se utkal se silným Polskem, který dokázal porazit 2:1.

Češkám se podařilo nad Polskem vyhrát, když svou trefou rozhodla ve 33. minutě Odehnalová. „Zápas jsme si užili. Holky si vzaly k srdci vše, co jsme si řekli. Holky se ponaučily z chyb, podaly skvělý kolektivní výkon. Dlouho jsem je neviděl hrát s takovým nasazením a zapálením pro hru,“ chválil trenér české ženské futsalové reprezentace Karel Krakovčík.

Týmu se dařilo v defenzivě i ofenzívě. „Polky považuji mezi šest nejlepších týmů v Evropě. Oplatili jsme jim porážku dva-pět z loňska,“ upozornil trenér, který vyzdvihl brankářku Lenku Kuglerovou: „Chytala fantasticky. Holky podržela. Za stavu jedna-nula chytla penaltu.“

Všechny tři ženské týmy na turnaji v Maďarsku jednou vyhrály. „Zřejmě skončíme na druhém místě. Ani nevím, jak je to v propozicích, když jsou shodné body všech účastníků,“ nelámal si Krakovčík hlavu na výsledkem turnaje. Podstatné pro ně bylo, že viděl české holky hrát a rvát se o reprezentační dres. „Blíží se kvalifikace na EURO. Váží si toho a bojují o účast na této akci,“ dodal Krakovčík.

Polsko – Česká republika 1:2 (1:1)

Branky: 18. Sobkowicz - 7. Kupilíková, 33. Odehnalová.
Česká republika: Kuglerová (Vacíková) – Danihelková, Koplíková, Odehnalová, Ondrášková, Plzáková, Antalíková, Brázdová, Hýlová, Kupilíková, Sedlačíková, Soquessa, Stanjurová. Trenér Karel Krakovčík.