Úvod utkání přinesl zejména kvalitní defenzívu Bazooky, která na chrudimské palubovce předváděla kvalitní defenzivní výkon a nastartovanému ERA-PACKu příliš šancí nepovolovala. V úvodu výrazněji zahrozili Slováček s Koudelkou, avšak jejich zakončení vytyčeného cíle nedosáhly. Chrudimské publikum rozradostnil až ve čtrnácté minutě Pavel Drozd, který po rozehrávce standardní situace trefil z první přesně ke vzdálenější tyči. Následně dokázali domácí nastřelit ještě brankovou konstrukci, Bazooka ale pozadu nezůstala a ukázala, že si chce v Chrudimi dělat zálusk na bodový zisk.

Po přestávce se začala s postupujícím časem projevovat větší převaha chrudimského týmu, která však stále nepřinášela potřebný užitek. Vše změnil až ve 29. minutě Bagatini, který po Evertonově rohu po zemi poslal balon za záda skvěle chytajícího Pfeffera. Tím chrudimský stroj nastartoval a zavelel k debaklu. V rozmezí šesti minut se následně Chrudim prosadila ještě čtyřikrát.

Nejprve využili domácí další standardní situace, po které našel Roman Mareš nepokrytého Matěje Slováčka, který upravil již na 3:0. Do střelecké listiny se zapsali ještě jednou Bagatini, gólový rozdíl následně navýšili ještě Tomáš Koudelka a Roman Mareš, který využil laxní rozehrávky Bazooky. Chrudimští nakonec zvítězili 6:0 a vrátili se do čela tabulky VARTA futsal ligy.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Na duel jsme neměli příliš možností se připravit a nehráli jsme koncentrovaně. První poločas byl z naší strany hodně špatný, vyrobili jsme spoustu technických chyb. Po pauze jsme sice zlepšili hru, ale stále to bylo daleko od toho, na co máme.“

Jaroslav Hastík (trenér Bazooka Uherské Hradiště): „Snažili jsme se hrát poctivě zezadu. Bylo jasné, že se nám budou domácí snažit dostat do kolotoče. Dlouho se nám dařilo odolávat, rozdíl jediného gólu by hratelný. Měli jsme i několik šancí, ale ukvapili jsme se v zakončení. Když jsme dostali druhý a třetí gól, naše koncentrace se nalomila. Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Přeji Chrudimi, aby i v letošní sezoně dosáhla na mistrovský titul.“

FK ERA-PACK Chrudim - Bazooka CF Uherské Hradiště 6:0 (1:0)

Branky: 14. P. Drozd (Felipe), 29. Bagatini (Éverton), 32. Slováček (R. Mareš), 34. Bagatini (Éverton), 35. Koudelka (Max), 38. R. Mareš.

zdroj: fkerapack.cz

16. kolo VARTA futsal ligy: ERA-PACK Chrudim - Bazooka Uherské Hradiště (18. 2. 2019)