Ondro, máte za sebou parádní vstup do turnaje. Než vás na konci utkání vystřídal Libor Gerčák, tak jste vychytal čisté konto. Jaký to byl z vašeho pohledu zápas?

Zhruba jsme věděli, co od Panamy čekat, a to se myslím i ukázalo. Chtěli jsme hrát vzadu na nulu, což se nakonec bohužel nepovedlo, ale v prvních deseti minutách jsme důsledně trestali jejich chyby. Možná, že až trochu zbytečně nadoraz presovali a tím se nám tam otevírala okna. Naštěstí jsme byli v útoku produktivní. Určitě jsme nechtěli, aby Panamci měli tolik šancí, ale teď už musíme myslet na další zápas s Brazílií.

Rozchytal jste se na začátek turnaje ideálně?

Já mám určitě raději zápasy, kdy jsem víc v zápřahu, než když na mě letí třeba jen jedna střela. Chytalo se mi dobře, cítil jsem se od začátku v pohodě, a to bylo hlavní.

Co jste si říkal, když po prvních deseti minutách svítil na tabuli stav 4:0 pro český tým?

Každému hráči se takový zápas hraje dobře, i pro gólmana je to super, že si nemusí připouštět nějaký veliký tlak, aby něco nepokazil, jako kdyby to bylo třeba jenom jedna-nula. Pro můj styl, kdy hraji často nahoře, je to určitě příjemnější.

MS ve futsalu 2021: Panama - ČR (13.9.2021), Ivana Hošková

Několikrát jste se dostal i do zakončení, co chybělo k tomu, abyste se zapsal mezi střelce?

Určitě trefovat zařízení, létalo mi to všude kolem, ale možná, že to bylo i tím, že jsem neměl moc času. Panama opravdu presovala prakticky vabank. Pak je opravdu těžké ve sprintu ještě zamířit. Ale jsou gólmani, kteří to i z takových situací trefují.

Příštím soupeřem je ve čtvrtek od 19 hodin Brazílie, máte odpozorované jejich střelce? Bude to pro vás určitě mnohem těžší utkání?

Napozorované je máme asi úplně všichni, ale nevím, jestli nám to úplně pomůže. Musíme podat naprosto stoprocentní výkon a mít i trochu štěstí, být efektivní a každou šanci proměnit. Jedině tak se dá s Brazílií pomýšlet na nějaký dobrý výsledek.