7. 11. 2019

VARTA futsal liga: Plzeň jede do Chrudimi. Sledujte livestream

Velký zápas čeká chrudimské a plzeňské futsalisty v pátek večer. Vedoucí Interobal se představí na palubovce druhé Chrudimi. Oba týmy dělí v tabulce 3 body, výsledek utkání tak pro vývoj tabulky základní části bude velmi důležitý. Zápas začne ve 20 hodin.

V pozici lídra tabulky Plzeň v Chrudimi ještě nikdy nehrála. Proti Plzni mluví i historie vzájemných zápasů, hráči ze západu Čech uhráli proti dvanáctinásobnému mistrovi pouze jedinou remízu. Přesto je teď vše tak trochu jinak. Plzeňský tým výborně šlape, naopak Chrudim po vypadnutí v semifinále českého poháru nebude mít nejlepší náladu. Dá se tedy očekávat velmi zajímavý zápas, který dopředu nemá jasného favorita. 

Plzeň před sezónou v Chrudimi odehrála přípravné utkání, které skončilo výhrou domácího celku v poměru 3:0. V minulé sezoně se tyto celky utkaly hned v 1. kole VARTA futsal ligy, kdy východočeši přijeli do Plzně, tehdy se radovali z výhry 8:4. Jarní odveta poté přinesla vyrovnanější souboj, který opět dopadl lépe pro ERA-PACK, který zvítěžil 3:1.

„Do Chrudimi pojedeme s pokorou a s respektem. Je to pro mě pořád jeden z hlavních favoritů na titul, nejlíp vedený a trénovaný tým v republice a dlouhodobě to prokazuje. Budeme muset být nohama na zemi a podat 150% výkon, abychom tam uhráli dobrý výsledek,“ nechává se před utkáním slyšet trenér Interobalu Marek Kopecký.

„Trošku jsem si z toho před sezonou dělal srandu, že do Chrudimi pojedeme s plným počtem bodů a v pozici vedoucího týmu. Uběhlo 7 kol, máme plný počet bodů a Chrudim je pod námi,“ říká s úsměvem kapitán Plzně Lukáš Rešetár.

„Budeme hrát s nejlepším týmem dosavadního ročníku, mají skvělou formu. Duel bude těžký, ale opravdu ho chceme vyhrát. Tři body pro nás jsou nesmírně důležité, obzvláště po těžké porážce v poháru. Krása sportu je v tom, že nám neustále dává nové příležitosti a v pátek budeme mít šanci odehrát další dobré utkání a zvládnout ho kvůli nám a našim fanouškům. Doufám, že bude plná hala, která nám dá sílu a bude nás tlačit k vítězství," doufá trenér Chrudimi Felipe Conde.

Program 8. kola VARTA futsal ligy

Pátek 8. listopadu
20:00 | FK ERA-PACK Chrudim - SK Interobal Plzeň (živě Tipsport a LSTV)
20:00 | Svarog FC Teplice - FTZS Liberec
20:00 | AC Sparta Praha - FC Tango Hodonín
20:30 | SK Olympik Mělník - SK Slavia Praha
20:30 | FC Démoni Česká Lípa - SK Dynamo PCO České Budějovice (živě na YouTube)
Pondělí 11. listopadu
19:30 | Helas Brno - 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto

  • Všechny zápasy také můžete sledovat v textové podobě na Onlajny.com!
  • Aktuality z VARTA futsal ligy hledej na ligovém webu!

zdroj: futsalplzen.cz