15. 9. 2018

VARTA liga pokračuje v neděli. Čeká nás severočeské derby

Druhé kolo VARTA futsal ligy pokračuje v neděli večer, kdy FTZS Liberec hostí na Harcově českolipské Démony. Severočeské derby začíná v 19:30 a sledovat ho můžete živě na www.tipsport.cz a www.lstv.cz. Utkání komentuje Ondřej Zlámal.

V prvním kole Liberec dostal debakl na Spartě, ale doma očekává mnohem lepší výkon. Démoni se na úvod sezony vytáhli, když doma remizovali s Litoměřicemi 2:2.

Ohlasy k zápasu

Dominik Vogt (brankář Liberec): "Já osobně se na utkání s Démony těším, v tomto týmu jsme před několika lety odehrál půl sezony, a jelikož se mi nedostávalo herního vytížení, vrátil jsem se zpět do Liberce. Takže toto derby neberu jen jako severočeské. Určitě proti nám bude Lípa chtít zúročit několikaleté zkušenosti z první ligy, my naopak musíme ukázat, že právě s takovým týmem se chceme měřit a uděláme vše, aby jsme tento zápas dotáhli do zdárného konce a připsali si první tři body. Se Spartou jsme dostali cennou lekci, ze které jsme si vzali ponaučení a tento zápas to budeme chtít ukázat nejen ostatním týmům, ale i fanouškům, kteří doufám přijdou v hojném počtu a poženou nás za vítězstvím."

Michael Vacek (trenér Liberec): "Moc se těšíme na první domácí zápas v lize. Rádi bychom napravili nepovedený zápas na Spartě a získali první body. Díky tomu, že je to derby, očekávám plnou halu a bouřlivou atmosféru."

Karel Kruliš (trenér Démonů): "Zápas v Liberci bude nesmírně těžký. Soupeř má spoustu zkušených hráčů, navíc první ligový zápas na domácí palubovce, prostě hodně pikantní souboj a pro nás všechny malé derby sousedních měst. Celý týden jsme se připravovali na možné herní pojetí, co by mohl soupeř hrát. Pevně věřím, že zápas zvládneme, i když víme, jakou žízeň na nás mají v Liberci. Po debaklu na Spartě se určitě soupeř oklepal a bude připravený. Bude to určitě boj o každý centimetr palubovky. Na zápas se těšíme a věříme, že potvrdíme dobrý vstup do sezony."