9. 5. 2022

Ve futsalu vidím aktuálně tři zásadní problémy, řekl kandidát na 2. místopředsedu Jaroslav Bílek

Ve svých sedmatřiceti letech se futsalista Jaroslav Bílek rozhodl kandidovat do nejvyššího futsalového orgánu. Na Valné hromadě SFČR 14. května 2022 bude usilovat o post 2. místopředsedy.

Bílek je v současnosti generální manažerem FC Malibu Mladá Boleslav. Klub založil v roce 2002 a pošel jsem s ním z nejnižší soutěže až do 2. Futsal ligy. „Je dobré, že znám futsal ze všech struktur. Na okrese Mladá Boleslav dělám od roku 2002 sekretáře soutěže. Od roku 2012 jsem šéfem krajské disciplinární komise,“ popsal svou působnost kandidát.

Jaroslave, co vás přimělo ke kandidatuře na post 2. místopředsedy SFČR?

Oslovil mě budoucí předseda Radek Lobo, že shání člověka do svého týmu na jím uvolněné místo ve Výkonném výboru. Mně to polichotilo a po krátkém rozmýšlení jsem nabídku přijal. Kandiduji tedy na post 2. místopředsedy futsalu.

Co od svého působení ve vedení futsalu očekáváte?

Na dost věcí ve futsalu jsem poslední dobou docela remcal, takže jsem si řekl, že bude lepší pracovat než kecat. Budu mít šanci ovlivnit chod futsalu a podílet se na práci pro něj. Rád bych vnesl svou myšlenku a chtěl bych pohnout naším sportem směrem dopředu, jako se to snažím dělat v klubu, kde se chceme posunout každý rok. Navíc jde o roční mandát. Po roce si mohu vyhodnotit, jestli mi to dává smysl a jestli jsem vůbec k něčemu platný. Před volební Valnou hromadou mohou kolegové delegáti vyhodnotit mou práci, což se mi líbí. Uvidíme, zda budu pro futsal užitečný.

Chcete nějak reagovat na kritiku OSF Kladno? Předseda Pavel Nepil psal, že nejste aktivní ve výboru středočeského futsalu a že má z vaší aktivity obavy.

Abych řekl pravdu, ani jsem jeho kritiku nezaregistroval. Aktivní… Středočeský futsal má pod palcem Jirka Chaloupka, který pracuje fantasticky. V gesci mám disciplinární komisi Středočeského kraje, která pod mou vládou funguje. Nemá smysl na to reagovat. Práci máme rozdělenou a tu si plníme.

Co je pro vás aktuálně nejpalčivější problém českého futsalu?

Vidím tři problémy a neříkám, že na ně znám řešení. Jsou to velmi složité záležitosti. Tou první je úbytek členské základy, který je potřeba zastavit. Druhou věcí je absence Informačního systému. V roce 2022 vyplňovat zápisy na papíře je skoro až ostuda, byť znám tu analogii, proč to ještě není. Třetím problémem vidím situaci ve 2. Futsal lize východ, tam by se chtělo zamyslet nad nějakou reorganizací.  

 

Foto: FB FC Sporting Mladá Boleslav