23. 7. 2022

Vedení 2:0 nestačilo. Češky si po prohře s Ukrajinou zahrají o 7. místo

České akademické futsalistky hrály v sobotu další utkání na mistrovství světa v Braze. S favorizovanou Ukrajinou sice Češky vedly 2:0, ale nakonec prohrály 2:6. 

Jako první otevřela skóre po dvaceti vteřinách hry Kubicová. V českém táboře bylo ještě veseleji v 5. minutě, kdy Skálová zvýšila vedení na 2:0. Bohužel to byla radost poslední. Ukrajinky zvýšily aktivitu a z počátečního šoku se oklepaly ještě do přestávky. První půli vyhrály 4:2. Krátce po začátku druhého poločasu bylo rozhodnuto. Ukrajina vstřelila brzký gól na 5:2 a ve 25. minutě to bylo 6:2. Hráčky trenéra Odehnala si tak v neděli od 10 hodin zahrají poslední zápas turnaje o konečné 7. místo s Libanonem. 

Ohlas trenéra Michala Odehnala: "Do utkání jsme vstoupili velice dobře a rychle šli do vedení 2:0. Nicméně poté se již projevila větší vyspělost soupeře a zaslouženě vyhrál. Ukrajina doplatila na velmi silnou skupinu, kde měly favoritky z Brazílie a houževnaté Německo. Díky horšímu skóre nepostoupili do semifinále, kam určitě patří. U nás se nejvíce projevila slabá fyzická připravenost. Dvě hráčky nenastoupily vůbec (Kabourková, Otrubová) a další hráčky hrály pod prášky. I přesto nic nevzdáváme a v posledním utkání chceme zvítězit."

Česko - Ukrajina 2:6 (2:4)

Branky ČR: 1. Kubicová, 5. Skálová. 
Česko: Bubelová, Marešová - Chlumová, Furiková, Jůzlová, Kotalová, Kubicová, Petrašová, Skálová, Šimicová, Šímová. Trenér Michal Odehnal.