7. 6. 2022

Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu

1. Futsal liga vysílá své zápasy na ČT sport, ale také ve většině případů nabízí livestreamy na internetu. V loňské sezoně vysílaly nejvyšší soutěž klubové či svazové YouTube kanály nebo Tipsport. Jak to ale bude v sezoně 2022/2023?

V minulém týdne proběhla první online schůzka nového vedení Svazu futsalu ČR se zástupci streamovacích společností, které v uplynulém ročníku prokázaly svou vysílací kvalitu. Společnými silami má dojít k certifikaci futsalových livestreamů.

„Cílem je, abychom nabízeli náš produkt 1. Futsal liga fanouškům a partnerům v maximální kvalitě. To určitě nejsou livestreamy, které se několikrát za utkání seknou, ztrácí kvalitu nebo jsou natáčeny mobilem, a ještě k tomu na výšku,“ vyčetl některé zásadní nedostatky nový předseda Svazu futsalu ČR Radek Lobo.

Co bude obsahem certifikace? „Společnost nebo klub z první ligy, který bude chtít vysílat jakýkoliv futsalový zápas, bude mít na výběr z našich certifikovaných dodavatelů. My od nich budeme mít jistotu, že livestream bude mít minimálně takové parametry, jaké jsme si předem nastavili,“ uvedl PR manažer Michal Pavlík.

Pro kluby bude streamování v další sezoně nadále nepovinné. Nicméně nové futsalové vedení chce vytvořit podmínky, aby kluby motivovalo natáčet. A od sezony 2022/2023 zase celou situaci posunout a vylepšit. „Ruku v ruce s novým projektem řešíme i prodej reklamních práv u těchto přenosů,“ upozornil Radek Lobo: „Získané finanční prostředky by pak sloužily jako dotace klubům, které se rozhodnou své zápasy natáčet. Cílem je co nejdříve vytvořit platformu, na které budou prezentována všechna utkání 1. Futsal ligy.“