Český tým měl od začátku více ze hry, ale opět sváděl až zbytečně moc soubojů s kyperskými soupeři a nedařilo se mu v koncovce. Po sedmi minutách si vzal oddechový čas trenér Martin Brůna, aby tým probudil. To se povedlo. V 8. minutě rozehrál rohový kop Vaněk na Knoblocha, který přesnou a tvrdou ranou otevřel skóre utkání - 0:1. Stejně jako v prvním utkání to ale bylo v prvním poločase vše.

Druhý poločas začali Češi podstatně lépe. Ve 24. minutě naservíroval balon Perina Habartovi a ten prostřelil gólmana Kypru - 0:2. Další povedená akce přišla o tři minuty později, na jejímž konci stál radující se Vik - 0:3. Kypřané začali brzy s hrou bez brankáře, ale český tým početní výhodu soupeře výborně bránil. Tři minuty před koncem bylo rozhodnuto. Brankář Jerasov zlikvidoval velké přečíslení Kypru a dlouhým pasem vybídl ke skórování do prázdné brány Perinu - 0:4.

Sestřih branek Kypr - Česko

Rozhovor: Martin Brůna

Rozhovor: Daniel Vik

Futsalová kvalifikace ME U19: Kypr - Česko (18.3.2022)

Kypr - Česko 0:4 (0:1)

Branky: 8. Knobloch (Vaněk), 23. Habart (Perina), 27. Vik (Knobloch), 37. Perina (Jerasov). Rozhodčí: Zannola (ITA) - Bliadze (GEO). ŽK: Georgiou (CYP).
Kypr: Anastasiadis (Horozian) - Elkebbe, Ioannou, Georgiou, Andreou - Panayiotou, Vronti, Angelis, Nikiforou, Constantinou, Lamprou. Trenér Chrysostomos Chrysostomou.
Česko: Džudža (30. Jerasov) - Vaněk, Vik, Knobloch, Janouš - Vojtíšek, Habart, Perina, Ježek, Jiří Zápotocký, Jar. Zápotocký. Trenér Martin Brůna.

Řecko - Portugalsko 0:6 (0:3)