20. 7. 2022

Vítězství ve skupině. Čeští akademici zdolali i Saudskou Arábii

Čeští futsalisté vyhráli na Akademickém mistrovství světa základní skupinu. Ve středečním střetnutí porazili Saudskou Arábii 3:0 a hladce postoupili do čtvrtfinále.

Čeští futsalisté se od začátku prezentovali kvalitní a takticky vyspělou hrou. Dávali si pozor na saudskoarabské protivníky a sami v 15. minutě otevřeli skóre, když se do balonu opřel Nečas - 1:0. 

Po přestávce svěřenci trenérů Brůny a Kopeckého pokračovali v trpělivé hře a přidali další trefy. Ve 28. minutě se na středu hřiště otočil Blahuta a přízemní ranou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Pět minut před koncem utkání pak pěknou kombinaci Čechů zakončil do prázdné brány Šipka - 3:0. Gólman Žežulka převedl několik skvělých zákroků a nepustil ani jeden gól. 

Ohlas trenéra Martina Brůny: "Do druhého utkání jsme vstupovali v roli favorita a tuto úlohu jsme zvládli. Svět se začíná futsalově vyrovnávat a hráči Saudské Arabie v úvodním utkání ukázali, že jsou velice silní na míčí, což se i v tomto utkání potvrdilo. Museli jsme přeskládat sestavu kvůli zranění Sznapky a disciplinárnímu trestu Sity, nicméně hlavně nově složená čtveřice Blahuta, Nečas, Brázdil a Šipka odehrála velmi dobré utkání a rozhodla utkání třemi brankami. Vstup do utkání jsme měli opět vlažnější, ale ukázali jsme taktickou vyspělost a soupeře z Arábie jsme nepustili do výraznějších šancí. Taktickým výkonem jsme si dokráčeli pro výsledek 3:0 a první místo ve skupině. Jsme spokojeni, ale musíme se ve finálových bojích prezentovat výrazně aktivnějším pojetím hry a zaujetím, a i když zde máme nejmladší kádr, očekáváme od našich hráčů výkony, které budou mit ještě stoupající tendenci. Nyní budeme čekat na čtvrtfinálového soupeře. Do sestavy se nám vrací Sita, který bude mít co splácet týmu za udělenou červenou kartu. Dnes jsme utkání zvládli velice dobře takticky, jistotu nám opět poskytl Žežulka v brance, a i když vítězství je zásluhou celého týmu, dnes odehrála nadstandardní utkání cela druhá čtveřice. Mrzí mě zranění Havrdy, věřím, že se dá do pořádku stejně jako Sznapka."

Česko - Saudská Arábie 3:0 (1:0)

Branky ČR: 15. Nečas, 28. Blahuta, 35. Šipka.
Česko: Žežulka (Javorski) - Brázdil, Sznapka, Křemen, Blahuta, Klíma, Hromek, Balog, Nečas, Novák, Havrda, Šipka. Trenéři Martin Brůna a Marek Kopecký.