27. 3. 2019

Výborný vstup do kvalifikace. Češi porazili Řeky

Povedlo se. Start, jak má být. Český tým U19 zvládl úvodní rundu kvalifikace o postup na EURO 2019, když v Rusku porazil ve středu soupeře z Řecka jasně 6:2. Bohužel, červenou kartu obdržel Balog, který si ve čtvrtečním klání proti Bělorusku nezahraje.

Oba soupeři se nejprve oťukávali, ale byli to naši reprezentanti, kdo v první půli skórovali. Ve 12. minutě se prosadil Štanglica a šest minut po něm i Balog. V prvním poločase si tedy naši hráči vybojovali dvougólový náskok, ale jak se ukázalo po změně stran, rozhodnuto v žádném případě nebylo.

Řekům totiž stačilo pouhých šest minut, aby dokázali vyrovnat! Hatzifotiou a Gousis skórovali a o pár desítek vteřin bylo ještě hůř. Na začátku 27. minuty viděl Balog červenou kartu, musel do sprch a český tým hrál dvouminutové oslabení.

Naši hráči ho ale zvládli, neinkasovali, a v poslední desetiminutovce převzali vývoj zápasu zcela do svých rukou. Zajíček poslal naše hráče do vedení 3:2 a Češi pak navýšili svůj náskok na konečných 6:2.

Patří jim velká a zasloužená gratulace. Teď už tým může myslet na dalšího soupeře, se kterým se svěřenci trenéra Martina Brůny v kvalifikačním turnaji v Moskvě utkají. Bude jím ve čtvrtek od 15:00 hod. SEČ celek Běloruska.

Martin Brůna: Vydřené vítězství nás posílí

Podle trenéra Martina Brůny začali Češi velmi nervózně. Uklidnili se až po deseti minutách a time-outu. "Začali jsme si věřit a dosávali jsme se do tlaku. Pomohla nám první branka a poté vynikající individuální průnik Rajnocha, který vymotal obranu a předložil Balogovi na 2:0," popsal trenér českého celku.

Rajnocha však kvůli drobnému zranění do druhé půle nepostavil a obraz hry se rázem změnil. "Byli jsme nervózní v kombinaci, ale držel nás brankář Žežulka," chválil Brůna a dál popisoval: "Soupeř byl aktivní a my mu našimi chybami dopřáli vyrovnání. Následně byl vyloučen přísně Balog a my šli do oslabení."

Klíčové bylo, že Češi oslabení ubránili a znovu získali ztracené sebevědomí. Dalšimi čtyřmi góly pak zápas rozhodli. "Hrálo se nervózní utkání, což se dalo čekat, ale vydřená výhra nás posílí. Výborný vstup do turnaje, ošetříme zraněné a věřím, že budou zítra všichni připraveni. Musím říci, že takový turnaj pouze s deseti hráči je velmi ošidný," uzavřel Brůna hodnocení prvního mače kvalifikační skupiny 6.

Sestřih utkání

SeszČeská republika U19 - Řecko U19 6:2 (2:0)

Branky: 12. Štanglica, 18. Balog, 33. a 38. Zajíček, 37. Havrda, 38. Blahuta - 23. Hatzifotiou, 26. Gousis.
Česká republika: Žežulka (Lecjaks) - Buchta, Zajíček, Rajnoch, Balog - Špička, Blahuta, Dziuba, Havrda, Štanglica, Sita. Trenér Martin Brůna.
Řecko: Georgantopoulos - Karydas, Hatzifotiou, Gousis, Papakostas - Kotopis, Karambelas, Zarifis, Liosis, Varytapis, Alaiskas, Kontogeorgis. Trenér John Ziavas.

Text: eFutsal.cz, MP
Foto: AMFR.ru