13. 5. 2018

Výborný výkon jednadvacítky znamenal výhru nad Slováky

Česká reprezentace do 21 let vyhrála svůj nedělní zápas na turnaji 4CUP v Hodoníně nad univerzitním týmem Slovenska 2:0.

Česká lvíčata získala parádní vítězství. O výhře nad slovenskými akademiky Češi rozhodli ve druhé půli, kdy padly jediné dva góly zápasu. Nejprve se trefil Doležal a v poslední minutě pečetil výsledek střelou do prázdné brány Sznapka.

„Kluci navázali na včerejší výkon. Odvedli skvělou práci. Jsme velmi spokojení s tím, co předvádí a jak hrají. Hlavně mě těší, že dokážou do své hry přenést prvky, které jsme trénovali na soustředění v Kadani. Navíc je to vše podpořené dobrými výsledky. Jsme spokojení,“ netajil trenér týmu Marek Kopecký.

Podle něj rozhodlo nadšení českých hráčů: „Kluci plnili taktické pokyny do poslední chvíle. Hráli jsme trpělivě, a i když jsme měli rozhodnout daleko dřív, tak nám to tam nepadalo. Nakonec rozhodla první branka zápasu sedm minut před koncem. Zaslouženě jsme utkání vyhráli.“

Univerzitní tým Slovenska – Česká republika U21 0:2 (0:0)

Branky a nahrávky: 33. Doležal (Šarközy), 40. Sznapka.
Sestava ČR U21: Hůla (Němec) – Zajíček, Buchta, Klíma, Blahuta, Sznapka, Hájek, Šarközy, Künstner, Doležal, Sita. Trenér Marek Kopecký.
Sestava UT Slovenska: Kušnír (Marko) – Kováč, Sujlič, Gajdacz, Hudek, Kulich, Pyšný, Gajdošík, Klanica, Baláž, Bačík, Dobrota, Jakuba.