16. 4. 2018

Výhodu mečbolu má v pondělním televizním utkání Plzeň

Klíčový domácí zápas čeká futsalisty Sparty v pondělí 16. dubna od 19:30 hodin, kdy v Aréně Sparta na Podvinném mlýně přivítají v rámci 4. zápasu semifinálové série play off VARTA futsal ligy Interobal Plzeň. Sparťané prohrávají v sérii 1:2 na zápasy, tudíž si nemohou dovolit žádné zaváhání. Plzeň přijíždí bez vykartovaného Vnuka s Abrhamem.

„Teď už není čas na chyby. Pokud chceme postoupit, musíme v pondělním domácím zápase uspět. Věřím, že dorazí hodně diváků a pomohou nám k vyrovnání série. V sobotu na tréninku jsme si vyříkali spoustu věcí a věřím, že ku prospěchu věci a celé Sparty. Teď už hrajeme o vše, a tak i k zápasu musíme přistoupit. Pokud nepřidáme ke své futsalovosti i bojovnost a kolektivní výkon, tak uspět nemůžeme,“ uvedl před čtvrtým semifinálovým duelem kapitán Sparty David Cupák.

Plzeň si uvědomuje, že přijede do Prahy oslabená. Navíc případný pátý zápas se hraje hned druhý den večer. „Tomáš Vnuk nám bude chybět, my jsme ale chtěli v domácím zápase jít do rizika, že si ty hráče vykartujeme. Na Spartu tedy jedeme v korigované sestavě, přišli jsme i o Tomáše Abrhama. Navíc uvidíme, jak na tom bude Zdeněk Sláma. Musí to odehrát kluci, kteří dosud nedostali tolik prostoru. A já věřím, že se s tím poperou a Spartě to znepříjemní!“ zdůraznil trenér Západočechů David Frič.