21. 8. 2022

Výkonný výbor schválil přípravu národních týmů. Muži se sejdou už 12. září

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR se ve čtvrtek 18. srpna 2022 odpoledne sešel ke svému řádnému zasedání.

Výkonný výbor SFČR rozhodl a schválil následující:

  • Přípravu národních týmů mužů a žen před kvalifikací o postup na mistrovství světa, respektive Evropy. A tým mužů se sejde 12. září v Brně, kde se bude připravovat na svůj první zápas ve skupině proti Bosně a Hercegovině. Informovali jsme zde. Předseda VV Radek Lobo, trenér reprezentace Tomáš Neumann a člen PR týmu Martin Spörl poletí nabrat materiál o soupeřích 17. září do Bosny, kdy hrají domácí futsalisté s Arménií. České futsalistky mají soustředění od 24. do 27. srpna v Plzni. Na nominaci se můžete podívat zde.
  • Jednotné trenérské vzdělávání. Základním vzděláním bude Licence SFČR, která bude probíhat online formou. Druhým stupněm bude Licence FAČR a třetím pak Licence UEFA futsal B. Vedení futsalu nevyloučilo úpravu názvosloví a připravuje nový kreditový systém. 
  • Halová komise SFČR vedená Zbyňkem Popprem rozdělí sportovní haly do tří futsalových kategorií: A, A+, B. Její členové mají za úkol aktualizovat parametry hal a vytvoření unifikovaného seznamu. Haly budou následně přehledně zveřejněny v patřičné sekci webu futsalliga.cz a futsal.cz.