Amor Lazor Vyškov – Atraps – Hombres Brno 3:6

Branky: 26. Bačovský, 32. Bílek, 32. Štolba (Král) – 2. Brůna (Ryšavý), 15. Ryšavý, 22. Bulušek (Hanuš), 27. Brůna (Hanuš), 35. Bulušek (Ryšavý), 39. Brůna

Domácí Amor Lazor toužil po výhře na domácí půdě, jelikož výhra by jej mohla posunout po několika týdnech opět na druhou příčku. Proti ale stálo Atraps – Hombres, které se o medailové příčky připravilo zejména nevyrovnaností svých výsledků.
Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se ujali vedení již ve druhé minutě, když se nenápadnou střelou prosadil hráč zápasu Martin Brůna. V 15. minutě zvýšil vedení Ryšavý a i přes značný tlak Vyškova v posledních minutách první půlky se skóre už nezměnilo.
Druhá část byla nevídaně divoká. Už v úvodu poločasu se nechal během své power play vykartovat zkušený Tichý. Přesilovku hosté využili. Poté dokázal po chybě brankáře snížit Bačovský a Vyškov razantně zvýšil tempo. Ovšem ihned po snížení přišel další šok. Brankář domácích Mykytjuk vyběhl mimo brankoviště a dle rozhodčího zahrál rukou. Okamžitě viděl červenou kartu. I tuto přesilovku hosté využili.
Amor Lazor zbraně nesložil a ve 32. minutě se dvěma brankami dostal do hry. Zápas se opět dostal do stádia vysokého tempa. Ve 35. minutě dodal klid na sálovky brněnského týmu Bulušek, jehož střela ani neletěla mezi tři tyče, ale se štěstím se trefil z úhlu mezi nohy Jüngera, jenž si míč nechtěně ztečoval do sítě. V předposlední minutě dostal ještě červenou kartu hrající trenér Vyškova Galia a dovršil tak rudý hattrick. Z následné penalty vstřelil svůj gólový hattrick Brůna.

Gamaspol Jeseník – UTB Zlín 8:1

Branky: 5. Plhák (Schneider), 9. Zrník (Macura), 15. Schneider (Macura), 19. Marcinov (Žák), 19. Schneider (Macura), 28. Plhák (Vavrač), 34. Vavrač, 39. Plhák (Schneider) – 8. Krajča

Gamaspol Jeseník hraje závěr sezóny v naprostém poklidu a s jistotou postupu do Chance futsal ligy. Ovšem ani tento fakt neznamená, že by Gamaspol zápasy odchodil. Jednoznačně to šlo tentokrát vidět v utkání se Zlínem. Již v prvním poločase se svěřenci Jiřího Gnidy rozstříleli a potěšili své fanoušky kvalitním výkonem a náskokem 5:1.
Domácí dokázali ve druhé půli svůj náskok ještě navýšit a nakonec zvítězili 8:1. Nutno dodat, že hostující univerzitní mužstvo předvedlo velice sympatický výkon a konečný výsledek je vzhledem k aktivní hře přísný.
V následném kole se Jeseník pokusí porazit Baník Ostrava, jenž doma bude za každou cenu držet druhou příčku v tabulce. Zlín narazí na Vyškov, jenž stejně jako následující soupeř Jeseníku hraje o druhé místo.

Žabinští Vlci Brno – Nasan Brno 1:3

Branky: 22. Lange (Svoboda) – 10. Jaša (Rampula), 18. Knoflíček (Rampula), 39. Kocourek

Brněnské derby. Nasan měl neuvěřitelných 11 proher v řadě, což je vzhledem k velké vyrovnanosti 2. ligy – východ značně nemilé. Ovšem herně bodová ztráta neodpovídá. Zejména v posledních kolech sahá Nasan po bodech, ale finální fáze nakonec nevychází.
V prvním letošním vzájemném utkání vyhráli Vlci 3:1, tentokrát se výsledek o 100% otočil a Nasan se po 11 prohrách dočkal vítězství, což si tento sympatický klub určitě zasloužil.
V Bohunicích se hrálo velice vyrovnané utkání, v němž gólově rozhodl první poločas, po jehož části odcházeli hráči Nasanu s náskokem dvou branek. Vlkům se sice podařilo snížit na začátku druhého dějství, ale Nasan pozorně bránil a nedovolil favorizovanému celku skórovat. V závěru klání se do prázdné brány trefil Kocourek.
Nasan se pokusí dostat nad hranici deseti bodů v posledním utkání s Hodonínem. Vlci se dojem z mizerné sezóny pokusí napravit v derby s Atraps – Hombres. Pokud „zelení“ nevyhrají, pak se budou muset smířit s předposledním místem.

VŠB Ostrava – Baník Ostrava 1:1

Jako poslední zápas zde máme pro změnu ostravské derby, které slibovalo, stejně jako v prvním střetnutí, velice vyrovnaný souboj plný osobních soubojů a tvrdých obran.
Prognózy se jednoznačně potvrdily. Vysokoškoláky čekalo poslední utkání sezóny a nejlepší způsob, jak se s ročníkem rozloučit bylo derby. Baník by v případě výhry mohl doufat v jisté druhé místo.
V prvním vzájemném utkání rozhodl velmi diskutabilní gól, který rozhodl o těsné prohře Baníku. Odveta skončila remízou 1:1.
Baník Ostrava se v posledním kole utká doma s Jeseníkem. Vysokoškoláci, jak již bylo zmíněno, jsou prvním týmem, který ukončil soutěž.

zdroj: eFutsal.cz