13. 1. 2022

Wizards od října nebodovali. Zlomí sérii v Mladé Boleslavi?

V pátek začne další kolo 2. Futsal ligy východ a západ. My pro vás máme nyní ohlasy z klubů k víkendovým soubojům. 

FK Kladno - TJ Spartak Perštejn (PÁ, 20:00)

Jiří Veselý (trenér Kladna): „Čeká nás těžké utkání s aspirantem na postup, ale chceme navázat na kvalitní výkony a tři výhry v řadě.“

Morgan Commando Teplice - Boca Juniors Krupka (PÁ, 20:00)

Vasil Knor (kapitán Krupky): "V minulém týdnu jsme vstupem do nového roku začali vítězně proti těžkému soupeři z Chomutova a počítáme, že ani teď to nebude lehké utkání, i když se střetnou dva kluby z opačných pólu tabulky. Morgan Commando sahalo v minulém utkání po třech bodech, když potrápilo Perštejn. V Teplické hale mají svého dalšího hráče, kterým jsou fanoušci. Rodrigo Taverna připravil družstvo v týdnu velice dobře a my z utkání nebereme nic jiného než tři body"

FK Boca Chotěboř - FC Jerigo 1994 Plzeň (PÁ, 20:30)

Miloš Moravec (trenér FK Boca Chotěboř): "V pátek nás čeká na domácí palubovce Jerigo Plzeň, sice se krčí na konci tabulky, ale poslední zápasy prohrála Plzeň jen těsně a byla víc než vyrovnaným soupeřem. V prvním měření sil jsme prohráli 4:5, proto chceme prohru Jerigu oplatit a doma naplno bodovat. Čeká nás těžké utkání, ale věřím, že ho úspěšně zvládneme."

Vít Muzikář (onlajnista FC Jerigo 1994 Plzeň): "Ve čtrnáctém kole kvalitativně nejlepšího druholigového ročníku za posledních šest sezon nás čeká dvouapůlhodinová cesta do Světlé nad Sázavou. Jerigu jsem vděčný za to, že mě svým chováním naučilo milovat futsal a vztah k tomuto krásnému sportu jsem si našel i kvůli dlouhým záživným cestám z vyhraných venkovních duelů. Bylo by skvělé zase jednu takovou absolvovat. Jelikož naše výkony nejsou vůbec špatné a troufnu si tvrdit, že úplně neodpovídají postavení v tabulce, jsem přesvědčen, že v našich silách je na palubovce Chotěboře zvítězit, ačkoliv to bude hodně těžké."

Absolut Černý Dub - TJ FC Dalmach Turnov (PÁ, 20:30)

Milan Staněk (hráč Absolutu): ''Chceme vyhrát každý zápas a jinak tomu nebude ani tentokrát. Zápas odjezdíme, snad se vyvarujeme hloupým chybám, přidáme nějakou nadstavbu ve hře dopředu a věřím, že nějaké body uhrajeme. Věřím, že zápas bude lidi opět bavit.''

FC Malibu Mladá Boleslav - Wizards DDM Praha 10 (SO, 20:00)

Jaroslav Bílek (manažer Malibu): "Jsme v laufu a budeme chtít přidat čtvrtou výhru v řadě. Navíc hrajeme v domácím prostředí, kde očekáváme i tentokrát bouřlivou kulisu. Velkým zdviženým prstem ale pro nás je náš první letošní zápas s Wizards, kdy jsme si v Praze ve třetím kole ani neškrtli."

Jan Kopřiva (vedoucí Wizards): "Už bychom se potřebovali nějakou šťastnou výhrou vyhrabat z té psychicky těžké peřiny. Utkání očekávám důrazné, Malibu je na vlně tří výher a bude si na nás věřit, ale každá série jednou skončí a my naposledy bodovali 22. října, tak by to chtělo odvézt tři body, pokud chceme pomýšlet na záchranu v soutěži."

Další program 2. Futsal ligy západ: FK GMM Jablonec n. N. - FC Baník Chomutov (PÁ, 20:30).
__________________

SK Amor Kloboučky Vyškov - 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto (NE, 19:00)

Vladimír Štrublík (trenér Vyškova): „S Mýtem jsme zatím získali jen jeden bod za domácí remízu. Očekávám důrazné a vyhecované utkání, protože Nejzbach musí zvítězit, pokud se chce udržet v boji o postup do první ligy. My se pokusíme navázat na výkon v Ostravě, zlepšit pohyb při držení míče a zefektivnit koncovku. Pak věřím, že můžeme být úspěšní a brát tři body.“

Další program 2. Futsal ligy východ: FC Baník Ostrava - FC Atraps Modřice (PÁ, 20:00), FC Tango Hodonín - SKUP Olomouc (PÁ, 20:30).