21. 3. 2018

Z Konferenčního finále Východ SFL postoupili chlapci Zlína a Prostějova

V úterý se v rousínovské sportovní hale odehrálo Konferenční finále Moravy SFL chlapců, ze kterého postoupili do celorepublikového finále chlapci ze Zlína a Prostějova. Superfinále se uskuteční 5.4.2018 od 9:00 – 15:30 ve SH Žďár nad Sázavou.

V prvním utkání se svedl vyrovnaný boj, ve kterém byli úspěšnější borci z Prostějova a to i díky střelecké potenci Michala Zapletala, který zatížil konto soupeře třemi brankami. Ve druhém utkání již vedla Třebová 2:0, ale Vodňany v poslední vteřině 1. poločasu dokázali vyrovnat na průběžných 2:2. Ve druhém poločase se trefil pouze Jakub Mráz z Vodňan a tak utkání skončilo vítězstvím Vodňan v poměru 3:2. Ve třetím utkání vlétly do zápasu hráči Zlína jako uragán a postupně navyšovali skóre, kdy v 8´vedli již 5:0. Pak si vzali hosté oddechový čas. Do konce poločasu se na hře moc nezměnilo a Zlín vedl o půlce 8:1. Ve druhém poločase už hoši ze Zlína udržovali tempo a bavili se hrou a tak utkání skončilo 12:3. Čtvrté utkání bylo velmi vyrovnané, kdy se Vodňany ujaly vedení, ale do poločasu se podařilo Prostějovu skóre otočit na 2:1. K tomu měli možnost hrát přesilovku, kdy byl vyloučen hráč Jakub Mráz z Vodňan, ale výhodu pro navýšení skóre nevyužili. A tak drama pokračovalo i ve druhém poločase. Hra byla i nadále velmi vyrovnaná, hráče Vodňan hlasitě povzbuzovali spolužáci z hlediště, kterých dorazila početná skupina. Nakonec se oba celky rozešly smírně a to 3:3. V pátém utkání Vodňany prospaly začátek a prohrávali během chvíle 0:3 se Zlínem. Takto skončil i poločas. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a borci ze Zlína bavily všechny přítomné finesami a postupně navyšovali skóre na konečných 0:8. V posledním utkání se utkala papírově slabší Třebová s Prostějovem a hned v úvodu byl vyloučen hráč Třebové a toho využily ke srovnání stavu na průběžných 1:1 hráči Prostějova. Pak se ale začaly dít věci. Třebová zabrala a postupně navyšovala skóre až na 5:1. S tím se však nechtěli hráči Prostějova smířit, neboť jim šlo o první místo a začali mohutně dotahovat. Nakonec se jim podařilo pouze vyrovnat na konečných 5:5, a postoupili tak z druhého místa do finále.

Nejlepším střelcem se s 8 brankami stal Michala Zapletala z Prostějova. Hráč obdržel na památku figurku pro nejlepšího střelce Konferenčního finále Moravy. Všechny týmy obdržely diplomy s umístěním.

Všechna utkání měly plně pod kontrolou rozhodčí Tomáš Slanina, Radim Čep a Zdeněk Vala. Organizačně se o hladký průběh postaral Kamil Bednář.

Výsledky:

F1-SOŠPO Prostějov - H1-OA a VOŠE Zlín 3:1 (1:1)
Zapletal Michal 3 – Sklenář Petr

G19-Střední rybářská škola Vodňany - E6-VOŠ a SŠ technická Česká Třebová 3:2    (2:2)
Pícha Karek, Mráz Jakub a Malcher František – Křepela Radim a Hýbl Lukáš
ŽK: Pícha Karel - 0

H1-OA a VOŠE Zlín - E6-VOŠ a SŠ technická Česká Třebová 12:3 (8:1)
Jan Podhajský 3, Dvořáček Dominik, Filip Štěpánek 4, Radek Maršálek, Jakub Červenka 2 a Lukáš Hrdlička – Lukáš Petrila, Vojtěch Špaténka a Radim Ondrůch
ŽK: Petr Sklenář - Nikolas Hubálek a Jiří Koleček

F1-SOŠPO Prostějov - G19-Střední rybářská škola Vodňany 3:3 (2:1)
Michal Zapletal 2 a Martin Moštěk – František Malcher 2 a Jakub Marsa
ŽK: Aadam Zapletal – Jakub Mráz
ČK: 0 – Jakub Mráz

G19-Střední rybářská škola Vodňany - H1-OA a VOŠE Zlín 0:8 (0:3)
0 – Filip Štěpánek 3, Dominik Dvořáček, Radek Maršálek, Červenka Jakub, Lukáš Hrdlička a Petr Sklenář

E6-VOŠ a SŠ technická Česká Třebová - F1-SOŠPO Prostějov 5:5 (4:1)
Radim Křepela 3 a Vojtěch Špatenka 2 – Martin Moštek, Adam Zapletal a Michal Zapletal 3
ŽK: 0 – Radek Smékal a Michal Zapletal
ČK: Oldřich Ezr - 0

Celorepublikové finále se uskuteční 5.4.2018 od 9:00 – 15:30 ve SH Žďár nad Sázavou: Jungmannova 1495 / 8.

Odkaz na videa z loňského SFL, a to jak se fandilo, proto prosím představitele škol, aby případně umožnili na tento turnaj odcestovat co největšímu počtu studentů, aby vytvořili co nejlepší atmosféru.

Text: Kamil Bednář

SFL: Konferenční finále Moravy chlapců (20. 3. 2018)