30. 11. 2018

Začala ženská futsalová Celostátní liga

Během uplynulého víkendu bylo odehráno první kolo ženské futsalové první celostátní ligy. Hrály se dva turnaje – v sobotu 24. 11. měla konference Východ na pořadu turnaj v Budišově nad Budišovkou a v neděli 25.11. se konal turnaj konference Západ v hale Technické university v Liberci.

Na oba turnaje přijely některé týmy oslabeny o kvalitní hráčky. Na východě například Hodonín, Baník, na západě Liberec a Black Bridge Praha. Většinou to bylo vinou zranění a přetížení hráček těsně po skončení náročné fotbalové sezóny a v několika případech také vinou neplánované dohrávky ligy fotbalu mezi Spartou a Slováckem.

Přesto byly k vidění kvalitní výkony hráček, zajímavá utkání a v případě západní konference i velmi vyrovnaná a dramatická utkání.

Ve východní konferenci byly v prvním turnaji nejlepší Nástěnky z Brna a omlazený Baník byl překvapivě lepší než mistrovský tým Tequilek. Oslabený Hodonín musí doufat ve zlepšení během následujících turnajů.

Na západě prokázaly týmy velkou vyrovnanost a potvrdilo se, že každý může sebrat body komukoli. Kvalitní výkony podávaly oslabené domácí hráčky, ale v závěru zápasů občas doplácely na úzký kádr. Tak je předčily velmi dobře organizované a početně silnější týmy Plzně a České Lípy. Také Kadaň sehrála s výše umístěnými týmy vyrovnané partie (plichta s Libercem a Plzní), ale zase nedokázala zdolat oslabené Pražanky, které se tak díky této výhře umístily před ní. Následující turnaje tak slibují velmi dramatickou podívanou.

Výsledky a statistiky

Příští kolo celostátní ligy má tento program:

Východ
Neděle 9. 12. od 9:00 v Rousínově, pořadatelem turnaje jsou Nástěnky Brno

Západ
Neděle 9. 12. od 10:00 v České Lípě, pořadatelem jsou Démonky Česká Lípa