17. 10. 2019

Zápis č. 041920 z jednání KR SFČR dne 10. 10. 2019 v Praze

Přítomni: J. Honěk, J. Hora, L. Drobný, L. Gryc, V. Vaněk
Omluveni: K. Henych
Hosté: J. Hanzlík, L. Kudrna, R. Venc

 Program:

  • Zahájení
  • Došlá pošta
  • Vyhodnocení odehraných utkání 1. VFL a 2. lig
  • Organizační záležitosti

Zahájení:
Jednání komise zahájil p. Honěk, který seznámil členy KR SFČR s programem zasedání.

 Došlá pošta: 

Žádost sekretariátu  SFČR o delegaci rozhodčích na mezinárodní přátelská utkání  Česko - Holandsko ve dnech 29. 11. – 3. 12. 2019 v Ostravě.
Došlé omluvy rozhodčích byly řešeny standardní cestou.

 

Vyhodnocení odehraných utkání VARTA futsal ligy v období 23. 9. – 10. 10. 2019

KR SFČR se zabývala zejména výkony rozhodčích v níže uvedených utkáních: 

Utkání FTZS Liberec – SK Slavia Praha (4. kolo VARTA futsal ligy):
KR SFČR  se zabývala situací z 3. min. uvedeného utkání, kdy rozhodčí p. Vlašič nesprávně nařídil pokutový kop a tím se dopustil jasné chyby. V souboji domácího útočníka a hostujícího brankáře nedošlo k nedovolenému zákroku ze strany brankáře. Naopak pád útočníka byl snahou oklamat rozhodčího a měla být udělena ŽK.

 KR SFČR  respektuje hodnocení rozhodčího p. Vlašiče známkou 7,9 (uspokojivý výkon) ze strany DS a pozastavuje mu delegaci na 1 kolo 1. VFL a 2. ligy. 

Utkání Svarog Teplice – SK Interobal Plzeň (4. kolo VARTA futsal ligy): 
V 22. min se rozhodčí pp. Milner a Lafek dopustili jasné chyby, když nenařídili PVK a neudělili ČK hráči D3 za udeření H10 loktem do oblasti hlavy v nepřerušené hře mimo souboj o míč. Nutno podotknout, že H10 se během utkání několikrát pokoušel svým pádem přimět rozhodčí k odpískání nedovoleného zákroku a taktéž mu měla být udělena karta.

 KR SFČR na základě výše uvedených skutečností není ztotožněna s hodnocením rozhodčích pp. Milnera a Lafka 8,4 (dobrý) ze strany DS a reviduje ho na známku 7,7 (za očekáváním), pozastavuje jejich delegaci na 3 kola VFL a 2. ligy.

V tomto utkání působil v pozici 3. rozhodčího p. Plzák a ze zhlednutého videozáznamu je zřejmé, že jeho činnost zvláště k lavičkám obou mužstev byla nedostatečná a svojí nečinností „utvrdil“ lavičky obou mužstev, že v tomto utkání je nesportovní chování tolerováno.

KR SFČR na základě výše uvedených skutečností není ztotožněna s hodnocením rozhodčího p. Plzáka „splnil očekávání“ ze strany DS a reviduje ho na „za očekáváním“ a pozastavuje jeho delegaci na 1 kolo VFL a 2. Ligy a uděluje 0,1 ZB do komplexního hodnocení rozhodčího.

 

Organizační záležitosti:                        

1)       KR SFČR důrazně upozorňuje rozhodčí, že po skončení utkání do kabiny rozhodčích mají přístup pouze oprávněné osoby. V případě, že neoprávněná osoba, nebude respektovat Vaši výzvu k opuštění kabiny rozhodčích je nutné toto jednání popsat v ZoU.   

 

  Termín příštího zasedání KR SFČR je plánován na 23. 10. 2019 v Praze.

Zapsal:
Leoš Gryc                                                                                                                               Jiří Honěk
člen KR SFČR                                                                                                              předseda KR SFČR v.r.