18. 7. 2022

Ženám se vstup do Akademického mistrovství světa vůbec nepovedl

Česká akademická futsalová reprezentace žen začala mistrovství světa v Portugalsku nepovedeně. S domácími favoritkami prohrály české futsalistky úvodní zápas ve skupině 1:11.

Od začátku utkání bylo na palubovce jen jedno mužstvo. Domácí Portugalky dominovaly a šly si jasně za vysokým vítězstvím. Už o poločase Češky prohrávaly 0:6. Jedinou branku národního týmu vstřelila ve 29. minutě Šimicová, která tak snížila na 1:9. Nakonec svěřenkyně trenéra Odehnala ještě dvakrát inkasovaly.

Ohlas trenéra Michala Odehnala: "Do zápasu jsme vstoupili dobře a vypracovali si první gólovou příležitost. Bohužel jsme ji neproměnili a poté v rychlém sledu třikrát inkasovali. V naší hře se projevila velká nesehranost a malá komunikace na hřišti. K tomu se ještě přidalo zranění jedné z nejzkušenějších hráček. Holky se snažily, ale soupeř byl nad naše síly. Pozitivní je, že se nám podařilo vstřelit alespoň gól. Ke konci zápasu se projevila i špatná fyzická kondice."

Česko - Portugalsko 1:11 (0:6)

Branka ČR: 29. Šimicová. 
Česko: Bubelová, Marešová - Furiková, Chlumová, Jůzlová, Kabourková, Kotalová, Kubicová, Otrubová, Petrašová, Skálová, Šimicová, Šímová. Trenér Michal Odehnal.