21. 11. 2019

Ženská futsalová reprezentace zahajuje kvalifikační cyklus

Právě dnes se scházejí futsalové reprezentantky ke své první akci v rámci cyklu kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy 2021. Kvalifikační turnaj se odehraje v září 2020.

Tou první akcí je soustředění v Hostivici – Břvi u Prahy, které se koná od 21.11. do 24.11.2019. V rámci tohoto soustředění absolvují reprezentantky čtyři tréninky, modelové utkání a utkání proti policejní reprezentaci.

Dále bude velmi nabitý program futsalových reprezentantek pokračovat hned za dva týdny Visegrádským turnajem v Ostravě, kde poměří svoje síly s týmy Maďarska a Slovenska (Polky odřekly účast).

Po Novém roce se naše reprezentace zúčastní v lednu turnaje v ukrajinském Lvově za účasti těch nejlepších evropských týmů. Příprava bude pokračovat koncem března turnajem v Hodoníně, který bude „odvetou“ za loňský turnaj v Srbsku za účasti týmů Srbska, Slovinska a Slovenska.

Další program záleží na tom, jestli se naše reprezentace dostane přímo do záříjové kvalifikace nebo bude muset hrát předkolo. Toto předkolo by se hrálo od 5. do 10.5.2020.

Další akcí by pak měl být turnaj v Chorvatské Poreči na konci června 2020. Přesný časový harmonogram je ještě v jednání.

Jak je vidět, budou mít naše reprezentantky dost nabitý program, který směřuje k tomu, aby měly co nejlepší podmínky a kvalitní přípravu na boje o účast na nadcházejícím Mistrovství Evropy. O jednotlivých akcích a jejich přesném programu vás budeme průběžně informovat.

Autor: Antonín Herzog