12. 1. 2020

Ženská liga v poločase. Bomba na Slavii a vyrovnání boje o titul

V pátek se v rámci propagace ženského futsalu hrálo utkání Black Bridge Praha – Interobal Plzeň jako předzápas mužského ligového zápasu Slavie s Interobalem. A diváci, kteří se přišli podívat určitě nelitovali.

Viděli totiž kvalitní a hlavně dramatické utkání s překvapivou zápletkou a zejména výsledkem. V první půli to na překvapení nevypadalo a zdálo se, že si plzeňské favoritky s domácími, které jsou v tabulce poslední, snadno poradí. Měly jasnou převahu a vytvářely si šance, které však reprezentantka Pavlisová v domácí brance většinou bravurně likvidovala. Domácí postrádaly mezihru, hrály jen dlouhé míče na hrot a snažily se zakončovat. Po první půli vedly Plzeňanky 1:0 gólem reprezentantky Beštové, což je zřejmě trochu uspokojilo. Domácí naopak do druhé půle vlétly naplno. I když se zdálo, že už to nejde, hru ještě zjednodušily – napadaly soupeřky už od rozehrávky a po zisku míče okamžitě pálily na branku. A to přineslo úspěch hned v první minutě. Kotlánová prostřelila skrumáž před brankou a Marešová byla bezmocná. A po pár minutách byl provoz před plzeňskou brankou ještě hustší, brankářka zase nic neviděla a Dobrevová bombou ze 20 metrů trefila přesně šibenici. Tím plzeňské hráčky úplně vypadly z role, začaly dělat chyby a soupeřky je trestaly. Za stavu 1:4 se marně snažily s výsledkem něco udělat a ani hra bez brankářky se jim příliš nedařila. Až v samotném závěru přinesla jen korekci výsledku na 2:4. Domácí se tak vzepřely sázkařským tendencím a jako poslední tým tabulky porazily adeptky na titul.

K dalšímu vyrovnání čela tabulky přispěla bohužel událost, která se neodehrála na sportovním poli. Dosud jasně vedoucí Tequilky Chlebičov se dopustily fatálního kolapsu, když do zápasů čtvrtého kola v jejich dresu nastoupily dvě hráčky, které neměly zaplaceny členské příspěvky. Dopustily se tak stejné chyby, jako Interobal Plzeň v prvním kole. Rozhodnutím STK a DK přišly o čtyři body, když jejich výhra a remíza se změnily na kontumační prohry. Přesto zůstávají v čele tabulky, jen jejich náskok se výrazně ztenčil. To určitě povzbudí jejich konkurentky a boj o titul tak bude ještě zajímavější.

Text: Antonín Herzog