15. 3. 2019

Změna u ženské reprezentace. Krakovčíka vystřídal Odehnal

Výkonný výbor SFČR ve čtvrtek schválil požadavek Komise ženského futsalu a odhlasoval okamžitou změnu realizačního týmu ženské futsalové reprezentace.

Výkonný výbor odvolal z funkce hlavního trenéra Karla Krakovčíka. Důvodem bylo neplnění všech povinností funkce reprezentačního kouče. Místo něj ženský A tým povede úspěšný trenéra Nástěnek Brno a Krakovčíkův asistent Michal Odehnal, který bude navazovat na úspěšný start do roku 2019.

Realizační tým má nyní následující podobu:
Michal Odehnal - trenér
Barbara Straková - asistentka
Vladimíra Valíčková - technická vedoucí a trenérka brankářek
Antonín Herzog - hlavní vedoucí (manažer) a kustod
Martina Mertová - masérka a fyzioterapeutka

Michal Odehnal: Chci navázat na započatou práci Karla Krakovčíka

Michale, nově jste zvolen do funkce hlavního trenéra ženské reprezentace, váhal jste nad touto nabídkou?
Nabídku, respektive informaci o mém zvolení, jsem se dozvěděl teprve v pátek dopoledne od předsedy pana Mesteka, takže jsem se musel vyjádřit hned a na váhání prostor nebyl. Ale musím přiznat, že mě změna překvapila, protože spolupráce s Karlem Krakovčíkem byla z mého pohledu dobrá a v názorech na hráčky, i systémově, jsme si rozumněli. Proto mě velice mrzí, že již spolu nebudeme spolupracovat napřímo, ale věřím, že i nadále zůstaneme kamarádi a budeme spolu i nadále v kontaktu.

Co od svého angažmá očekáváte a na co budete klást důraz?
Určitě budeme pokračovat v započaté práci a na tu navážeme. Budeme se připravovat na kvalifikaci na ME a k tomu povedou naše další kroky. Jak v práci s hráčkami, tak chceme prohloubit vztahy s týmy z futsalu, a samozřejmě i z velkého fotbalu. Dále se zatím nemohu vyjádřit, protože, jak jsem již uvedl výše, o změnách v realizačním týmu vím teprve od pátečního dopoledne a ještě jsem se nestihl ani spojit s kolegy. Poté budeme tvořit koncepci na celou předkvalifikační přípravu a o té vás můžeme průběžně informovat, ale určitě ne dříve než po akci "Finsko".

Právě první akcí bude Finsko na konci dubna v Ostravě. Stíháte si vše připravit?
Na Finsko jsme se již začali připravovat zhruba před dvěma týdny s Karlem Krakovčíkem a s dalšími členy realizačního týmu, tudíž dříve než jsme se dozvěděli o změnách v realizačním týmu. Takže na to také navážeme a budeme pokračovat. Myslím si, že vše zvládneme tak, aby vše proběhlo, jak má.